S blížiacim sa dátumom veľtrhu MWC v Barcelone sa objavujú mnohé zaujímavé informácie o smartfónoch, ktoré na výstave môžeme očakávať. Po nedávnych únikoch dizajnu LG G6 prichádza ešte lepšia správa. Spoločnosť začala s rozposielaním pozvánok na túto výnimočnú udalosť, nakoľko práve 26. februára plánuje oficiálne odhaliť svoj nový high-end pre rok 2017.

Týmto modelom sa LG zaradí medzi ostatných výrobcov, ktorí predstavia, alebo už predstavili svoj bezrámikový smartfón. Nová G6-ka prinesie relatívne veľký 5,7″ displej s netradičným rozlíšením 2880 x 1440 pixelov a pomerom strán 18:9, ktorý LG pomenovalo Full Vision. Aj napriek veľkej uhlopriečke obrazovky padne smartfón používateľovi do rúk veľmi pohodlne. Tento fakt znázornil výrobca na náčrte, kde môžeš vidieť, že medzi obrazovkou a rukou používateľa neprekáža rámik displeja. Ďalšie čiary na náčrte znázorňujú práve to, ako dobre bude novinka „sedieť“ v ruke používateľa.

Oznámenie

zdroj fotografie: CNET

„Odseknutá“ spodná časť pozvánky môže predstavovať úbytok hrúbky rámiku okolo obrazovky. Týmto modelom bude LG pokračovať v trende bezrámikových smartfónov a zároveň ním poteší svojich fanúšikov, ktorí na takýto kúsok dlho čakali. Jeho kroky bude v marci nasledovať aj Samsung s vlajkovou loďou Galaxy S8. Tú sme už mali možnosť vidieť na niekoľkých reálnych fotografiách.

Takmer bezrámikový displej Xiaomi Mi MIX

Nenechaj si ujsť
Ďalšia sada reálnych fotografií odhaľuje LG G6 v netradičnom prevedení

Všetkých výrobcov však predbehlo v minulom roku Xiaomi, keď nečakane predstavilo svoj revolučný Mi MIX. Bude veľmi napínavé sledovať, ako sa s touto bezrámikovou výzvou vysporiadajú ostatní výrobcovia. LG v tom má však jasno a my uvidíme jeho doteraz najlepší model už o pár týždňov v Barcelone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom