Koronavírus 2019-nCoV, ktorý sa od decembra 2019 šíri zo stredočínskeho mesta Wu-Chan nielen do iných čínskych provincií, ale aj do iných krajín, sa najnovšie jeho výskyt potvrdili aj v Európe, konkrétne vo Francúzsku. Vývojári hry strategickej hry Plague Inc. v súvislosti so šírením smrtiaceho vírusu však zaznamenali dramatický nárast predajov, informuje portál Cnet.

Plague Inc. je strategická hra, ktorá hráčom dáva za úlohu vybrať si smrtiaci patogén – vírus, baktériu či parazit a stratégiu, ako ho pomaly rozšíria po svete. Neskôr musia čeliť snahám vlád a vedcov, ktorý sa samozrejme pokúšajú šírenie choroby zastaviť.

Cieľom hry je vyhubiť celé ľudstvo a keď sa ti to podarí, vyhral si. Zaujímavosťou hry je, že jedným z jej vývojárov je aj český programátor Mario Hros, píše sa na portáli Fandom.

Zobraziť celú galériu (2)
Populárn hara ukazuje šírenie smrteľnej choroby v reálnom čase. Ndemic Creations

„Tvoj patogén práve nakazil prvého pacienta,“ píše sa hneď v úvodnom okne po štarte hry. „Teraz musíš ukončiť ľudskú históriu tým, že vyvinieš smrteľnú celosvetovú epidémiu a zároveň ju ochrániť pred všetkým, čo ľudstvo urobí na svoju záchranu.“

BBC prinieslo informáciu, že Plague Inc. sa v stredu stala najpredávanejšou hrou v Číne. Hra vraj pomáha ľuďom vysporiadať sa so strachom z čoraz rýchlejšieho šírenia sa smrteľného koronavírusu. Aj v našom Obchode Play je umiestnená na deviatom mieste najsťahovanejšími aplikáciami, čo je pre hru spred ôsmich rokov naozaj skvelý výkon. Posledná aktualizácia bola vydaná takmer pred rokom, takže vývojári z tohto populárneho konceptu ešte stále získavajú.

V piatok vývojári na svojom Twitteri uviedli, že ich servery sa snažia držať krok s extrémnym nárastom popularity medzi hráčmi. Ospravedlnili sa, že niektoré funkcie, ako multiplayer mód a vlastné scenáre (za ktoré si v hre treba priplatiť), na istý čas nefungovali.

„Vždy, keď sa vo svete začne šíriť nejaká vážnejšia nová choroba, zaznamenáme nárast počtu hráčov. Ľudia sa chcú dozvedieť viac o tom, ako sa tieto choroby šíria,“ uviedli vo štvrtok vývojári z Ndemic Creations v stanovisku na svojej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom