V lete Microsoft spôsobil veľký rozruch vyhlásením, že plánuje z Windowsu odstrániť dlhoročnú aplikáciu Skicár. Na nátlak fanúšikov však hneď na druhý deň ustúpil a oznámil, že aj keď aplikácia nebude priamou súčasťou systému, stále si ju budeš môcť stiahnuť z Windows Store.

Je tu už dlhých 32 rokov, odkedy sa v operačnom systéme Windows po prvýkrát objavil Skicár. Odvtedy si prešiel mnoho zmenami, aj keď jeho princíp ostal zachovaný. S príchodom Windowsu 10 sa objavila nová aplikácia 3D Skicár, ktorá ponúkla možnosť pracovať aj s priestorovými objektami. V lete tohto roku však prišla smutná správa, keď Microsoft oznámil, že 3D Skicár úplne nahradí ten klasický, ktorý už naďalej nebude súčasťou operačného systému.

Používateľom sa už zobrazuje výzva

Fakt, že sa nejedná len o nejakú ‚‚kačicu’’, potvrdzuje aj zobrazovaná správa v Insider Preview Build 17306, ktorá upozorňuje, že produkt bude onedlho nahradený aplikáciou 3D Skicár.

Nenechaj si ujsť!
Nátlak fanúšikov pomohol. Microsoft Skicár nezruší, budeš si ho môcť stiahnuť

K úplnému zrušeniu dôjde už v jarnej aktualizácií a ako bolo spomenuté vyššie, stále však bude dostupný na stiahnutie z Windows Store. Bude ti starý dobrý Skicár chýbať, alebo ho už vôbec nepoužívaš?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom