Komiksový svet nám v roku 2021 síce priniesol hneď niekoľko zábavných seriálových projektov, pri filmoch už to však bolo horšie a vo všeobecnosti sa dá hovoriť skôr o miernom sklamaní. Mnohé tohtoročné projekty spadli do úrovne priemernosti a ťažili prakticky len z nostalgie a nadšenia z dojazdu jednej úspešnej éry, ktorá sa uzavrela Avengermi.

Viacerým tvorcom akoby chýbala inšpirácia a originalita na prekonanie zabehnutých konvencií, ktoré sa filmári snažia znova a znova recyklovať, sledujúc dokedy to bude divákov ešte baviť.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Spomienky na priemerného Venoma či Black Widow vyšumia veľmi rýchlo a originalitu v spojení s očakávanými Eternals pripomenie maximálne prvá komiksová erotika a homosexualita v histórii superhrdinských MCU filmov, ktorou si zas tvorcovia zavreli dvere vo viacerých krajinách. Ani v nich však diváci neprišli o svety a príliš smútiť nemusia.

Množstvo fanúšikov si pomaly začína uvedomovať, že niečo tu nefunguje a právom sa pýta, či sme na vrchole zlatej éry komiksov, po ktorom obvykle nasleduje pomalý zostup. Odpoveď síce nepoznáme, na obzore je však hneď niekoľko sľubných projektov, z ktorých srší originalita a netradičným spracovaním by mohli vybočiť zo zabehnutých koľají známych komiksoviek.

Ak po nevýraznom filmovom roku pomaly nad komiksami začínaš lámať palicu, rozhodne sa neunáhľuj. Tieto prichádzajúce filmy a seriály totiž stoja za pozornosť.

Morbius

Kedy ho uvidíš: 20. januára 2022

Ak je náš zoznam niečím charakteristický, je to určite početné zastúpenie antihrdinov. Marvel príde začiatkom budúceho roka v zastúpení jedného z najrozporuplnejších hrdinov tejto značky, ktorého predstaviteľom je Oscarom ocenený Jared Leto.

Aj keď by sa mohlo zdať, že Morbius by mohol trpieť klasickými chorobami dnešného recyklovateľného konceptu Marvelu, príbeh so smrteľnou krvnou chorobou, ktorej liečba zmení hlavnú postavu na upíra, znie viac než optimisticky. Postavu Michaela Morbiusa vytvorili tvorcovia ešte v roku 1971 a pôvodne mal byť novým záporákom pre Spider-Mana, no čoskoro sa z neho stal tragický antihrdina.

TMDB

Ako špičkový lekár totiž vymyslel spôsob, ako zvrátiť priebeh svojej vzácnej krvnej choroby a podstúpil experimentálnu liečbu. Proces mu síce zachránil život, no zároveň z neho vytvoril kombináciu medzi človekom a upírom, bažiacom po krvi. Dalo by sa povedať, že príchod Morbiusa, spolu s ďalším marveláckym hrdinom Bladeom, môžeme označiť aj ako návrat zašlých hororových čias.

Čo naopak očakávania od filmu zráža je cielený rating PG-13, ktorý by mohol znamenať, že pod hrôzostrašným obalom sa skrýva len ďalší neškodný Venom bez ostrých zubov a napätia.

TMDB

Napriek tomu sme sa v prípade Morbiusa rozhodli pozdvihnúť naše očakávania, ktoré podporuje aj zaujímavé herecké obsadenie v podobe Michaela Keatona ako hlavného záporáka, ktorý nemá problém odskočiť si do DC (Flash) a potom späť do Marvelu. Okrem Leta a Keatona sa v novinke objaví aj geniálny Jared Harris (Chernobyl).

Black Adam 

Kedy ho uvidíš: 29. júl 2022

Je silnejší ako Superman a má nálepku antihrdinu. Reč je o jednej z najmocnejších postáv DC Universe s božskými schopnosťami – Black Adamovi – ktorého príchod na obrazovky sa pripravuje už neuveriteľných 13 rokov. Čakanie na jeho budúcoročný vstup medzi komiksových superhrdinov umocňuje aj fakt, že si ho zahrá akčná ikona Hollywoodu Dwayne „The Rock“ Johnson.

DC Comics

Herecká hviezda si vo filme zopakuje spoluprácu s režisérom Jaume Collet-Serra (Jungle Cruise), ktorý sa bude môcť s výbušným scenárom vyhrať do sýtosti. Black Adam bol totiž pôvodne otrokom, ktorý dostal dar s nadprirodzenými schopnosťami a v žiadnom prípade sa pri ich využití nestráni ani hrubého násilia, zároveň však patrí k nemilosrdným zástancom spravodlivosti a väčšinou je sudcom a katom v jednej osobe. Film tak sľubuje nevídanú dávku akcie a dynamiky s aktuálne jedným z najobľúbenejších hercov Hollywoodu.

Black Adam bol rovnako ako Joker ikonický úhlavný nepriateľ Batmana, pôvodne určený ako jednorazový zloduch, ktorý mal zomrieť na konci svojho prvého vystúpenia. Jeho príbeh sa však nakoniec posunul iným smerom a DCEU ho povýšil na úroveň primárneho nepriateľa Shazama.

WarnerMedia

V prvom debute Black Adama sa navyše predstaví zoskupenie Justice Society of America (JSA) – viacgeneračný tím superhrdinov, ktorý bol predchodcom Justice League. Okrem Dwayna Johnsona sa vo filme predstaví celý rad zaujímavých hercov od Pierca Brosnana a Quintessu Swindell až po Aldisa Hodgeho.

NEPREHLIADNIToto sme tu ešte nemali. Tretí Spider-Man otrasie svetom MCU, toto všetko o ňom musíš vedieť

Sandman 

Kedy ho uvidíš: 2022

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú