banner-redmi-note2
Internetový gigant Google dnes oficiálne začal rozposielať aktualizáciu pre svoje zariadenia z rodiny Nexus. Najnovšie smartfóny a niekoľko tabletov získava postupne OTA aktualizáciu na najnovší Android 6.0 Marshmallow.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Pozadu však nechcú zaostať ani najväčší výrobcovia ako napríklad Samsung, Xiaomi alebo v posledných dňoch čoraz populárnejšia spoločnosť OnePlus. Zo zoznamu vidíme, že väčšinou sa jedná o tohtoročné top modely jednotlivých výrobcov, no nájdeme tu aj zopár modelov spred 2 rokov. Najlepším príkladom je spoločnosť LG s top modelom G2 z roku 2013. Z čínskych výrobcov musíme samozrejme spomenúť Xiaomi, ktoré má v pláne aktualizovať modely, Mi4, Mi Note, Mi Note Pro, Mi4i a dvojicu modelov zo série Redmi Note. Novinka OnePlus 2 spolu s minuloročným modelom OnePlus One taktiež získajú najnovšiu verziu operačného systému spolu s novou verziou OxygenOS. Nesmieme vynechať ani spoločnosti ako Huawei alebo Elephone, ktoré taktiež pripravujú nový Android 6.0 pre svoje top modely.

Android 6.0 zoznam

Pre fanúšikov CustomROM máme tiež vynikajúcu správu, ktorá sa týka uvolnenia AOSP kódu, čo bude mať za následok rýchlejšie vytváranie slávnych CustomROM a adaptáciu na novú verziu Androidu.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP