Kórejská automobilka Kia už naplno testuje svoj budúcoročný elektromobil postavený na novej platforme e-GMP koncernu Hyundai Motor Group. Elektrický crossover pre rok 2021 bol spozorovaný na nemeckých cestách a po jeho boku jazdil Model 3 od Tesly, informoval portál InsideEVs.

Novinka z dielne kórejského výrobcu vychádza z konceptu Futuron, čo však automaticky neznamená, že reálny elektromobil bude vyzerať ako z iného sveta. Aj napriek tomu, že má vozidlo spozorované na cestách na sebe výraznú kamufláž, ktorá okrem detailov zakrýva aj niektoré hlavné línie, budúci elektromobil zapadne podľa všetkého do konceptu súčasných moderných áut.

Z nových fotografií možno usúdiť, že novinka bude mať športovejší vzhľad najmä pri pohľade z profilu. Čo je však na fotografiách zaujímavé, je fakt, že po boku elektromobilu Kia jazdí Tesla Model 3.

Portál TeslaNews sa domnieva, že kórejskí inžinieri takýmto spôsobom v reálnej premávke obe vozidlá navzájom porovnávajú, čo je zaujímavé, nakoľko sa jedná o dve úplne odlišné kategórie áut. Na druhú stranu, Tesla je bezpochyby lídrom v oblasti elektromobility a s kým iným by sa mali automobilky porovnávať, ak nie s tým najlepším.

Ako podotkol portál AutoCar, nový elektrický crossover Kia, ktorý uvidíme už budúci rok, ponúkne dojazd minimálne 500 km na jedno nabitie. Niektoré zdroje však uvádzajú, že automobilka má ďaleko vyššie ambície a s novinkou ponúkne dojazd okolo 800 km.

Nabíjanie by malo byť tiež extrémne rýchle. 800 V architektúra umožní až 350 kW nabíjanie podobné tomu z Porsche Taycan. Zatiaľ však toho o elektrickom systéme veľa nevieme, no veríme, že v nasledujúcich týždňoch na povrch vyplávajú ďalšie informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom