Začiatkom týždňa sme priniesli správu o tom, že známa streamovacia služba Netflix zastavila ďalšie natáčanie úspešného seriálu House of Cards. Herec Kevin Spacey mal v minulosti sexuálne obťažovať herca Anthonyho Rappa. Okrem ukončenia seriálu prichádza od Netflixu ďalšia tvrdá rana.

Celý incident sa mal pritom odohrať pred vyše 30 rokmi. Napriek tomu však táto správa pobúrila širokú verejnosť a hlavne samotný Netflix. Po tomto obvinení sa Netflix rozhodol ukončiť ďalšie natáčanie seriálu House of Cards. Samotný herec sa k udalostiam vyjadril, že to bolo len z nerozvážnosti a hlavne v opitosti.

Úplne rozviazanie spolupráce

Stremovacia služba dnes oznámila, že s hercom nebude naďalej spolupracovať na žiadnom inom projekte. Dokonca sa rozhodli zrušiť film Gore, ktorý už bol v post-produkcii. Hlavnú úlohu si mal pritom zahrať Kevin Spacey, ktorý mal na starosti aj jeho produkciu.

V posledných dňoch narastá aj počet ľudí, ktorí proti nemu prišli s ďalšími obvineniami ohľadom sexuálneho obťažovania. K niekoľkým incidentom malo prísť aj počas samotného natáčania House of CardsČo bude so seriálom ďalej, zatiaľ nevedia ani samotní autori. Existujú rôzne alternatívy, rozmýšľa sa aj nad zabitím Spaceyho postavy či vytvorenie spin-offu k seriálu.

Hollywood sa otriasa v základoch

Začiatkom októbra sa prevalil veľký škandál ohľadom producenta Harveyho Weinsteina. Ten sa mal taktiež dopustiť mnohých sexuálnych prehreškov voči herečkám, ako je Angelina Jolie či Gwyneth Paltrow. Následne sa vynorili ďalšie obvinenia voči režisérom Jamesovi Tobackovi a Romanovi Polanskemu. Pred pár dňami sa za sexuálne obťažovanie ospravedlnil aj americký herec Dustin Hoffman.

Vyzerá to tak, že veci, ktoré boli dlho tolerované a umlčané, sa postupne dostávajú na povrch. Filmová brandža toho pravdepodobne skrýva omnoho viac a je len otázkou času, kedy sa vynoria ďalšie škandály.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom