Nemecký obchodný reťazec s hojným zastúpením aj u nás na Slovensku prišiel s novým riešením ako pomôcť majiteľom elektromobilov a bicyklov na batérie. Počas nákupu môžu zákazníci pohodlne využiť rýchlonabíjačky, ktoré na 80 % kapacity nabijú vozidlá už za pol hodinku, informoval Kaufland v tlačovej správe. Doteraz Kaufland u nás nainštaloval tieto stanice v 3 mestách, kde si môžu ľudia počas nákupu už behom chvíle dobiť svoj elektromobil či bicykel.

O spustení nabíjacích staníc na parkoviskách pred nákupnými centrami Kauflandu sa prvýkrát hovorilo ešte vo februári tohto roka, keď spoločnosť ABB oznámila v tlačovej správe spoluprácu s týmto gigantom. Pilotným projektom bola prvá nabíjačka pre elektromobily pred Kauflandom na Trstínskej ceste v Trnave.

Kaufland myslí na elektromobilitu

Elektrická budúcnosť neúprosne klope na dvere a podľa Ministerstva životného prostredia bude už v roku 2030 jazdiť po Slovensku 35 000 elektromobilov, ktoré si budú chcieť používatelia nabiť aj počas nákupu. Práve to využije spoločnosť ABB, ktorá Kauflandu pomáha vybudovať sieť rýchlych nabíjacích staníc. V minulosti sa firma spojila aj so ZSE, aby spolu nainštalovali niekoľko staníc na frekventovaných miestach, informovala spoločnosť ABB.

Nenechaj si ujsť
Prelomové riešenie pre elektromobily. Toto je nabíjacia stanica, ktorá je rovnako rýchla ako tankovanie

„Aj v rámci inštalácie nabíjacích staníc môžeme našim zákazníkom ukazovať, že existujú ekologickejšie a výhodnejšie spôsoby prepravy, ktoré šetria našu planétu,“ hovorí Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Odteraz tak na elektromobily myslí už aj Kaufland, ktorý ponúka nabíjacie stanice tiež v Bratislave na Trnavskej ceste a v Považskej Bystrici. Pre zákazníkov sú stanice od spoločnosti ABB s 3 konektormi a rôznym výkonom prístupné od marca tohto roku. Vďaka tomu sú vhodné pre väčšinu elektromobilov v Európe.

Ich majitelia na Slovensku môžu využiť rýchlonabíjačku ABB Terra 54 s dvoma jednosmernými konektormi o výkone 50 kW a jeden konektor so striedavým prúdom s maximálnym výkonom 43 kW. Výrobca nabíjačiek taktiež umožnil nabíjanie dvoch elektromobilov súčasne a nabíjací čas sa podľa informácií spoločnosti ABB pohybuje od 15 do 60 minút v závislosti od kapacity batérií. Nabíjačky zároveň zvládnu extrémne podmienky a fungujú v teplote od -35 °C do 55 °C.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom