Kanadská spoločnosť Magna vyvíja elektrický motor novej generácie, ktorý ponúkne výrazne vyššiu účinnosť za nižšiu cenu než terajšie modely. Dostupný má byť už o dva roky, informuje portál InsideEVs.   

8-násobne vyššia účinnosť a polovičná cena

Magna International, čo je kanadský dodávateľ pre automobilový priemysel, najnovšie spolu s Inštitútom technológie v Illinois a Univerzitou Wisconsin-Madison a americkým Ministerstvom energetiky vyvíja špičkový elektromotor novej generácie. Ich cieľom je vytvoriť motor s výkonom 125 kW, ktorý bude mať 8-násobne vyššiu účinnosť ako súčasné elektromotory, a zároveň ho chcú ponúkať za polovičnú cenu terajších modelov.

Náklady plánuje spoločnosť znížiť hlavne odstránením permanentných magnetov na báze vzácnych zemín, píše Electrive.

Spoločnosť tvrdí, že nový elektromotor bude priamo integrovaný s ostatnými komponentmi elektrického pohonu, a projekt zahŕňa aj vývoj a použitie inovatívnych materiálov či nových technológií chladenia.

Pri vývoji elektromotora sa Magna drží automobilových štandardov a nízkonákladovej výroby, pričom spoločnosť chce projekt predložiť americkému Ministerstvu energetiky do roku 2021.

„Poslaním Magny je riešenie niektorých najzložitejších problémov automobilového priemyslu. Zníženie závislosti na magnetoch vzácnych zemín rieši 2 kľúčové problémy prístupu k elektrifikácii – zásobovanie a náklady.“, povedal technický riaditeľ spoločnosti, Swamy Kotagiri. Či sa kanadskému výrobcovi tento projekt podarí, zistíme teda najneskôr do roku 2021. Vývoj elektrických motorov budúcnosti je pre spoločnosti určite veľmi zaujímavá sféra a revolúcia v tejto oblasti by pravdepodobne priniesla veľké zmeny na trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom