Šéf spoločnosti Qualcomm, Steve Mollenkopf, potvrdil, že americký výrobca obnovil obchodovanie a dodávky pre Huawei. Qualcomm sa tiež údajne usiluje s čínskym gigantom uzavrieť ucelenú dohodu, informuje GSM Arena.

Snaha o dlhodobé riešenie

Obnovenie obchodovania medzi Qualcomm a Huawei potvrdil samotný šéf americkej firmy Steve Mollenkopf, ktorý sa tiež vyjadril, že Qualcomm chce s čínskym gigantom uzavrieť dlhodobú dohodu o obchode a dodávaní komponentov. Túto správu Nie je však známe, o akú dohodu a konkrétne komponenty by išlo. O tejto správe prvý informoval čínsky Caixin.

Po nedávnom zaradení spoločnosti Huawei na čiernu obchodnú listinu v USA americké ministerstvo obchodu v júli oznámilo, že začne vydávať špeciálne licencie pre spoločnosti, ktoré chcú s čínskym výrobcom naďalej obchodovať. V auguste bolo potom pre Huawei udelené 90-dňové predĺženie dočasnej dohody pre obchodovanie s americkými spoločnosťami.

Prečítaj si aj
Huawei čelí veľkému problému, no aj napriek tomu sa výrazne naváža do Apple

Napriek tomu, že Huawei si síce svoje procesory vyrába sám, nepoužíva ich vo všetkých svojich zariadeniach, a stále sa spolieha aj na komponenty od iných spoločností vrátane Qualcommu. Napríklad v roku 2018 údajne vynaložil čínsky gigant pri obchode s americkými spoločnosťami ako Qualcomm, Intel a Micron približne 10 miliárd €, čo naozaj nie je malá suma.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom