PlayStation exkluzivita Ghost of Tsushima sa pripomenula vo vydarenom trailery, ktorý potvrdzuje, že budúci rok nebude zďaleka patriť iba druhej časti The Last of Us. Hra zároveň priblížila, kedy približne dorazí na trh a odhalila aj nádherný boxart. 

Jednu z najvýznamnejších udalostí roka, The Video Game Awars 2019, máme úspešne za sebou. Hrou roka sa pomerne prekvapivo stal Sekiro: Shadows Die Twice, vynikajúcu správu máme však aj pre našincov, keďže v kategórii Najlepšia VR / AR hra, si prvenstvo odnieslo slovenské štúdio Beat Games so svojim originálnym počinom Beat Saber.

Zo sprievodných trailerov a informácií, ktoré ceremóniu dopĺňali, najviac pozornosti vzbudil Microsoft so svojou novou konzolou Xbox One Series, ktorá bude na trh uvedená pred Vianocami budúceho roka. Zaujala však aj očakávaná budúcoročná PS exkluzivita Ghost of Tsushima, ktorej podľa The Verge patril vôbec najdlhší trailer večera.

Sony v ňom prostredníctvom gameplay a cinematic záberov približuje zasadenie príbehu a deja, ktorý sa bude točiť okolo postavy menom Jin Sakai. Ten sa vo feudálnom Japonsku 13. storočia bude učiť ceste samuraja a bude brániť ostrov Tsushima pred inváziou krvilačných Mongolov. Prostredie bude otvorené, za hrou stojí štúdio Sucker Punch Productions, známe napríklad vďaka PlayStation exkluzivitám ako Sly Cooper či InFamous.

Podľa vývojárov má ísť jednoznačne o najväčšiu hru, na ktorej štúdio doposiaľ pracovalo, môžeme sa teda tešiť na obrovský otvorený svet. Priestor v ňom dostanú súboje s mečmi, strieľanie z luku, ale aj stealth akcia, ktorá k samurajom neoddeliteľne patrí.

Ghost of Tsushima

Tvorcovia počas Video Game Awards síce neodhalili presný dátum vydania, poznáme ale aspoň obdobie, kedy sa hra do ponuky obchodov dostane. Stane sa tak počas leta budúceho roka, rovnako bol odhalený aj vydarený boxart, ktorý nájdeš nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú