Septembrové predstavenie iPhonu X prinieslo veľké nadšenie mnohých fanúšikov Apple, ktorí sa tejto novinky nevedeli dočkať. Prvotný „hype“ však rýchlo opadol po začiatku doručovania predobjednávok. Majitelia zaň zaplatili 4-cifernú cenovku, no iPhone X neukojil ich predstavy, a tak sa niektorí rozhodli túto novinku vrátiť. 

Technológia rozpoznávania tváre, špičkový duálny fotoaparát, zbrusu nový dizajn či výkon, ktorým ohromil masy. Aj takto by mohol niekto definovať iPhone X, na ktorý sa tešili milióny fanúšikov kalifornskej spoločnosti. Po predstavení boli odhodlaní zaobstarať si túto novinku, a to aj napriek poriadne mastnej cenovke. Doručovaniu prechádzali predobjednávky, po ktorých zákazníci na svoj nový kúsok netrpezlivo čakali.

Trpké sklamanie

Svoju skúsenosť s výročným iPhonom má aj zákazník z Floridy, ktorý si ho predobjednal 27. októbra, no vytúžený smartfón mu bol doručený až 3. novembra, kedy sa spustili celosvetové predaje. Po obdržaní novej „desiatky“ sa však majiteľ cítil podvedený. iPhone X mu totiž vôbec nevyhovoval. Za svoj primárny smartfón si zvolil konkurenčný Samsung Galaxy Note 8.

Nenechaj si ujsť
Jedinečný rýchlostný súboj momentálne najlepších smartfónov na trhu. iPhone X vyzval Samsung Galaxy Note 8

Názor na výročný model Apple zdieľal s ostatnými čitateľmi na portáli PhoneArena. Tam taktiež nezabudol skritizovať nevkusný výrez OLED displeja či mnoho gest, ktoré sa mal kvôli ovládaniu iPhonu X naučiť.

„Patrím k najväčším fanúšikom Apple, no iPhone X ma sklamal. Svoj kúsok som si vyzdvihol v piatok, no už včera som ho bol vrátiť predajcovi. Výrez do displeja je absolútne nevkusný, OLED panel nie je takmer o nič lepší ako LCD panel na mojom iPhone 6S. Neostalo dosť miesta pre percentá batérie a gestá ovládania boli poriadne otravné. Jedinou zábavnou funkciou boli „Animoji“. V balení nie je adaptér pre rýchle nabíjanie, čo ma taktiež rozčúlilo. Išiel som k svojmu operátorovi, kde som iPhone X vrátil späť. V ten deň som bol však už druhý zákazník, ktorý tento smartfón vrátil späť.“

Koľko ľudí, toľko chutí

Niektorí majitelia iPhonu X s nespokojným zákazníkom môžu súhlasiť a iní zasa nové možnosti tejto novinky jednoducho milujú. V každom prípade sa ale iPhone X neovláda tak intuitívne ako jeho predchodcovia a používatelia sa musia naučiť niekoľko kľúčových gest. Všetko im prezradí sprievodca, ktorý ich prevedie všetkými možnosťami novinky z Cupertina. Nedostatkov, ktorými aktuálna pýcha Apple trpí, je však viacero.

Okrem nevkusného výrezu sú používatelia nespokojní aj so zlou optimalizáciou aplikácií. Vzhľadom na vysokú cenovku sú takéto nedostatky nečakané, no počet vrátených kusov rozhodne nebude vôbec výrazný. iPhone X je jednoducho veľkou zmenou, ktorou chce Apple vo svete smartfónov napredovať. Patríš aj ty medzi šťastných majiteľov tejto novinky?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú