Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu, ktorá výrazne zlepšuje používanie aktuálne najlepšeieho top modelu. Až doteraz ju totiž trápil jeden neduh, ktorý komplikoval používanie smartfónu v chladnom počasí.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Teploty v týchto dňoch klesajú už aj u nás pod bod mrazu, čo spôsobuje nemalé problémy. Klzké chodníky, ranné škrabanie ľadu z čelného skla či dopravné nehody. Narozdiel od ľudí alebo áut, zimu znáša väčšina smartfónov omnoho lepšie. Výnimkou je napríklad iPhone X, ktorý sa okrem toho potýka s ďalšími problémami.

Problémy s reakciami

Niektorí používatelia iPhonu X začali už dávnejšie hlásiť, že pri používaní v chladnom počasí sú reakcie smartfónu dramaticky horšie. A to dokonca až tak, že displej zaznamená zhruba iba 20% zo všetkých dotykov. Apple po zistení tohto problému sľúbilo, že ho opraví v najbližšej softvérovej aktualizácii. A tak sa aj stalo.

Nenechaj si ujsť
Animoji by zrejme mohli fungovať aj na ostatných iPhonoch. Je to úmyselná exkluzivita?
Sťahuj iOS 11.1.2

Výrobca nakoniec svoj sľub naozaj dodržal a vydal iOS 11.1.2, ktoré obsahuje iba dve opravy. Zatiaľ čo prvá sa týka práve používania zariadenia v chladnom počasí, druhá by mala vyriešiť skreslenie v Live Photos a videách natočených iPhonom X. Pokiaľ teda iPhone X vlastníš, určite by si si mal čo najrýchlejšie stiahnuť a nainštalovať najnovšiu aktualizáciu, ktorá má iba 33 MB.

iphone x

Pokiaľ ti niečo uniklo, v súvislosti s najprémiovejším smartfónom od Applu sa objavilo viacero problémov. Niektorí používatelia si všimli napríklad vzduchové bubliny v displeji či zelené čiary. O týchto a ďalších problémoch sa už dočítaš v samostatnom článku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.