Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu, ktorá výrazne zlepšuje používanie aktuálne najlepšeieho top modelu. Až doteraz ju totiž trápil jeden neduh, ktorý komplikoval používanie smartfónu v chladnom počasí.

Teploty v týchto dňoch klesajú už aj u nás pod bod mrazu, čo spôsobuje nemalé problémy. Klzké chodníky, ranné škrabanie ľadu z čelného skla či dopravné nehody. Narozdiel od ľudí alebo áut, zimu znáša väčšina smartfónov omnoho lepšie. Výnimkou je napríklad iPhone X, ktorý sa okrem toho potýka s ďalšími problémami.

Problémy s reakciami

Niektorí používatelia iPhonu X začali už dávnejšie hlásiť, že pri používaní v chladnom počasí sú reakcie smartfónu dramaticky horšie. A to dokonca až tak, že displej zaznamená zhruba iba 20% zo všetkých dotykov. Apple po zistení tohto problému sľúbilo, že ho opraví v najbližšej softvérovej aktualizácii. A tak sa aj stalo.

Nenechaj si ujsť
Animoji by zrejme mohli fungovať aj na ostatných iPhonoch. Je to úmyselná exkluzivita?

Sťahuj iOS 11.1.2

Výrobca nakoniec svoj sľub naozaj dodržal a vydal iOS 11.1.2, ktoré obsahuje iba dve opravy. Zatiaľ čo prvá sa týka práve používania zariadenia v chladnom počasí, druhá by mala vyriešiť skreslenie v Live Photos a videách natočených iPhonom X. Pokiaľ teda iPhone X vlastníš, určite by si si mal čo najrýchlejšie stiahnuť a nainštalovať najnovšiu aktualizáciu, ktorá má iba 33 MB.

Pokiaľ ti niečo uniklo, v súvislosti s najprémiovejším smartfónom od Applu sa objavilo viacero problémov. Niektorí používatelia si všimli napríklad vzduchové bubliny v displeji či zelené čiary. O týchto a ďalších problémoch sa už dočítaš v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom