Snáď najdiskutovanejší smartfón tohto roka Apple prezentuje hneď niekoľkými inováciami, ktoré si na ostatných iPhonoch vraj nevychutnáš. Okrem pôsobivého displeja s minimálnymi rámikmi je to napríklad aj Animoji, ktoré umožňujú vytváranie animovaných emotikonov podľa tváre používateľa.

Komunikácia cez iPhone X tak opäť dosiahla „nový level“ a okrem klasických smajlíkov môžeš posielať aj tvoju tvár v podobe líšky, sliepky, mimozemšťana či dokonca exkrementu. Áno, aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý sú ľudia ochotní za smartfón vysoliť viac než 1000 €. Šialené…

Až doteraz si väčšina fanúšikov Applu myslela, že Animoji sú exkluzivitou pre iPhone X iba kvôli jeho TrueDepth technológii. Ten slúži predovšetkým na bezpečné a spoľahlivé odomykanie zariadenia pomocou tváre. Známy YouTuber Marques Brownlee (MKBHD) ale prišiel počas testovania k zaujímavému zisteniu. Keď sa totiž pokúsil zakryť všetky senzory okrem fotoaparátu, Animoji prekvapivo stále bez problémov fungovali.

Nenechaj si ujsť
Zákazníci kričali na zamestnancov a zavolali políciu, keď zistili, že iPhone X je vypredaný

The Next Web potom prišiel s teóriou, že TrueDepth je používané iba na počiatočné vytvorenie hĺbkovej mapy a všetko ostatné má už na starosti klasický RGB fotoaparát. Po dôkladnom testovaní na redakčnom iPhone X nakoniec prišli na to, že s najväčšou pravdepodobnosťou mali pravdu. Keď totiž všetky senzory pozakrývali ešte pred samotným skenovaním tváre, animácia emotikonov pôsobila trhavým dojmom.

A čo ostatné iPhony?

Pokiaľ sú teda zistenia ohľadom TrueDepth skutočné pravdivé, Animoji by mohli fungovať aj na ostatných iPhonoch. Síce nie tak perfektne a plynulo, ale určite by to bolo použiteľné. Apple teda pravdepodobne necháva Animoji ako exkluzivitu pre iPhone X zámerne a skener hĺbky by nemal byť hlavnou príčinou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom