Už je to takmer týždeň, čo Tesla šokovala svet futuristickým dizajnom svojho nového pick-upu Cybertruck. Elon Musk priniesol niečo, čo svojimi ostrými hranami, minimalistickým oceľovým dizajnom, (takmer) nerozbitnými oknami a s mnohými inými zvláštnosťami, rozdelilo ľudí na viacero skupín.

Jednoducho sme neboli pripravení na to, že chystaná novinka bude vyzerať ako obrnený transportér novej generácie.  S vylepšeniami prišla hneď na začiatku samotná Tesla. Prvým je návrh na elegantný karavanový príves, na ktorom by sa mohlo napríklad grilovať.

Tesla

Mnohým sa ale páči až na toľko, že vytvárajú rôzne návrhy, ako by Cybertruck mohol (alebo mal) vyzerať a ich najlepšie digitálne prerábky zozbieral portál Futurism. Chris Livaudais, výkonný riaditeľ Americkej spoločnosti priemyselných dizajnérov, prepracoval hranaté línie tela nového pick-upu a vytvoril tak Cybertruck, ktorý sa viac podobá na tradičnú dodávku. „Mojím prvým úmyslom bolo odrezať mu pyramídovú časť strechy,“ pripúšťa Livaudais. „Vyrovnanie vrchu by však tiež spôsobilo, že bude vyzerať ako klasický nákladný automobil, čo zjavne nebolo zámerom Tesly. Potom, ako som upravil zadnú nákladovú časť na otvorenú, rozhodol som sa urobiť kompromis a zachovať vrchol pyramídy, ktorá je vlastne jedným z určujúcich prvkov bočnej siluety.“ 

Používatelia Redditu však tému poňali o niečo radikálnejšie – Cybertruck dostal viacero rôznych úprav vo Photoshope. Ak si pamätáš na voskové tyrkysovo-fialové poháre z deväťdesiatych rokov, tento návrh je inšpirovaný práve nimi.

Jeden fanúšik DC Comics sa vydal cestou Batmana, a tak vznikol tento Cyber-bat-truck-mobil v štýle Temného rytiera.

Ďalší používateľ vytvoril celú stránku, ktorá umožňuje upraviť Cybertruck na akúkoľvek farbu. Vyskúšať si to môžeš priamo tu.

Iný fanúšik naopak vytvoril doslova elektrizujúci Cybertruck inšpirovaný postavičkou Pikachu z Pokémonov.

Na Instagrame sa objavil koncept takejto zdvihnutej verzie pre šoférov jazdiacich v teréne. No nevyzerá skvelo?

Na Twitteri jeden z používateľov vytvoril celú zbierku štýlov, vrátane Warthog z populárnej videohry „Halo“ a návrhov inšpirovaných videohrou Cyberpunk 2077, v ktorej by sa novinka od Tesly skutočne mala objaviť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom