O Elonovi Muskovi a jeho Cybertrucku sa momentálne hovorí úplne všade a Tesla opäť dokázala, že vzbudiť celosvetovú pozornosť vďaka jednej (ne)vydarenej prezentácii jej nerobí absolútne žiadny problém. O futuristickom pick-upe sa momentálne začína hovoriť aj v hernom svete a novinka by sa podľa Gamesradar mohla predstaviť v jednom z najočakávanejších herných titulov budúceho roka.

Reč je o pripravanej sci-fi akcii Cyberpunk 2077, za ktorou stojí obľúbené poľské štúdio CD Projekt Red. Poľskí vývojári sú zodpovední napríklad za posledného Zaklínača, ktorý je medzi mnohými odborníkmi i hernými nadšencami považovaný za jednu z najlepších hier histórie. Očakávania ohľadom Cyberpunk sú preto oprávnene vysoké a keďže hra sa bude odohrávať v budúcnosti, obsahovať bude aj množstvo futuristických dopravných prostriedkov.

Jedným z nich by mohol byť aj novo predstavený pick-up Elona Muska. Naznačuje to krátka komunikácia na Twitteri medzi Muskom a samotným štúdiom CD Projekt Red, ktorá prebehla krátko po odhalení Cybertrucku. Musk v nej na komentár herného štúdia reagoval odpoveďou „Uvidíme sa v 2077.“

Jedna správan na sociálnej sieti samozrejme príliš veľa neznamená, Cybertruck by však do konceptu pripravovanej hry dokonale zapadol a teórii nahráva aj skutočnosť, že Musk sa z času na čas rád angažuje aj v hernom priemysle. Ako informuje Segmentnext, pred pár týždňami napríklad štúdio 2K Games pridalo do hry Borderlands 3 špeciálny plameňomet, ktorý Muskova spoločnosť The Boring Company začala ponúkať v predpredaji za 500 dolárov.

Mikrotransakcie prvý raz v histórii štúdia?

Poľské štúdio CD Projekt Red sa teší popularite aj vďaka filozofii odmietania mikrotransakcií a férovému prístupu k hráčom. Majitelia Zaklínač 3: Divoký hon sa napríklad dočkali početných prídavkov do hry, ktoré boli dostupné úplne bezplatne. Jediným plateným obsahom boli dve príbehové rozšírenia, aj tie však komunita privítala s nadšením, keďže nešlo len o kozmetické rozšírenia, ale desiatky hodín novej zábavy s originálnou zápletkou.

Podobná filozofia sa preto očakávala aj pri Cyberpunk 2077, predovšetkým po tom, ako sa John Mamais, vedúci CD Projekt Red v Krakove, vyjadril, že mikrotransakcie nezapadajú do stratégie, ktorú štúdio posledné roky razí. Momentálne sa však zdá, že situácia sa zmenilo a Cyberpunk 2077 pravdepodobne bude obsahovať mikrotransakcie.

Ako informuje FPS Review, pri hodnotení finančných výsledkov a plánov do budúcna sa viceprezident CD Projekt Red vyjadril, že momentálne hľadajú vhodné spôsoby, ako zmysluplne speňažiť multiplayerovú časť hry. To samozrejme nemusí znamenať implementáciu mikrotransakcií, predovšetkým, keď nikto poriadne nevie, ako bude hra pre viacerých hráčov vlastne vyzerať, zároveň ale nepopulárny krok štúdia naznačuje, že budúcnosť skutočne patrí platenému obsahu.

Prezident spoločnosti Adam Kiciński všetkých ubezpečuje, že platby v multiplayerovej časti hry nebudú agresívne a ich model bude zodpovedať štandardom a dobrej povesti CD Projekt Red. Kiciński zároveň hovorí, že hráči za svoje peniaze dostanú adekvátny obsah a pripomína, že celý multiplayer je iba v skorom štádiu vývoja a do hry bude pridaný až po vydaní hry, ktoré je naplánované na 16. apríla 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom