Odkedy Instagram odkúpila spoločnosť Facebook, prešla si aplikácia viacerými zmenami. Pribudli niektoré funkcie z Messengeru (posielanie správ), no fungovalo to aj naopak (Môj deň).

V najnovšej aktualizácií aplikácie Instagram pribudla možnosť vidieť, kedy boli vaši priatelia naposledy online. Táto funkcia je dostupná ako na iOS, tak aj na Androide.

Dá sa to vypnúť

Ak ťa zaujíma, kde tento údaj môžeš nájsť, tak zatiaľ je dostupný len v prípade Directu. Pod užívateľským menom môžeš vidieť údaj o tom, kedy bol daný používateľ naposledy aktívny. Podobná funkcia sa pred pár rokmi objavila aj v aplikácií Messenger a Facebook ju teraz integruje aj do svojej druhej sociálnej siete.

Nenechaj si ujsť!
Facebook bude v Messengeri okresávať funkcie. Je ich priveľa

Nakoľko nie každý môže mať radosť z tejto novinky, v nastaveniach je dostupná možnosť túto funkciu vypnúť. Zrušenie stavu aktivity spôsobí, že priatelia nebudú vidieť, kedy si bol naposledy aktívny, no ani ty neuvidíš ich poslednú aktivitu. Takto ju môžeš vypnúť: Profil -> Nastavenia -> Zobraziť stav aktivity. Instagram tak má ďalšiu novinku. Len aby nedopadol podobne ako hlavná četovacia aplikácia Facebooku, ktorá je doslova preplnená rôznymi funkciami, čo priznal aj šéf jej vývoja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom