Doterajšie upozornenia na vytvorenie snímky obrazovky v Instagrame zahŕňali iba notifikácie pri vytvorení screenshotu súkromnej konverzácie. Ďalšia novinka sa však týka už funkcie príbehov. Testovacia verzia aplikácie Instagram sa dostala k malému okruhu používateľov, ktorí uvidia, kto všetko si ich príbeh zvečnil pomocou screenshotu.

Príbehy sú na Instagrame pre všetkých používateľov dostupné už nejaký ten čas, no doteraz sme nemali možnosť vidieť, kto si z nich rád robil vlastné snímky obrazovky. To sa však môže čoskoro zmeniť, pretože Facebook začal v tejto aplikácii testovať nový typ upozornení. Tie používateľom pomocou malej ikony uzávierky fotoaparátu prezradia, ktorý zo sledovateľov si z ich príbehu vytvoril screenshot.

V Instagrame pribudnú ďalšie upozornenia

Nejedná sa ale o typ dôležitého upozornenia, ktoré by sa zobrazilo aj v notifikačnej lište smartfónu. Instagram totiž upozorní na vytvorenie screenshotu príbehu zatiaľ len v zozname používateľov, ktorí si príspevok pozreli. Tí pri vytváraní snímky dostanú upozornenie, že daný používateľ bude o screenshote informovaný. Informácie však bude zrejme zobrazená len pri prvom pokuse o snímku obrazovky. Nová funkcia je zatiaľ dostupná iba v testovacej verzii, pomocou ktorej chcú vývojári overiť celkový dopad na popularitu príbehov.

Nenechaj si ujsť
Instagram zavádza novú funkciu. Používatelia budú o sebe vedieť znova viac

Niektorí totiž môžu po zavedení tejto novinky do praxe stratiť záujem prezerať si príbehy, ak si z nich potajme nebudú môcť vytvoriť screenshot. Používatelia si stále môžu prezerať príbehy počas 24 hodín koľkokrát chcú. Tvorca príbehu tiež uvidí, ktorý z nich si koľkokrát jeho príspevok pozrel a vytvoril z neho screenshot.

Ak si už novinku na Instagrame spozoroval aj vo svojom účte, stále existuje možnosť ako screeenshotom nespustiť upozornenie pre druhú stranu. Používatelia na Twitteri udávajú, že riešením je zapnúť režim lietadlo pred zachytením snímky obrazovky alebo zobraziť video na webe a následne ho stiahnuť.

Dostane sa ku všetkým?

Pokiaľ sa nová funkcia neskôr stane dostupnou aj pre ďalších používateľov, Instagram sa týmto krokom vyrovná Snapchatu. Zatiaľ ale nie je isté, či a kedy sa táto možnosť dostane ku všetkým. Chcel by si pomocou tejto funkcie vidieť, kto každý si vytvoril snímku obrazovky z tvojho príbehu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom