Najväčší čínsky výrobca smartfónov má ambiciózne plány a chce dominovať tomuto segmentu zariadení. K dosiahnutiu cieľa mu majú pomôcť významné inovácie v jeho vlajkových lodiach, ktorými má v pláne pokoriť konkurenciu. Huawei sa nepriamo „obul“ do Samsungu, keď ukázal ako majú vyzerať skutočne vylepšené smartfóny a fanúšikov navnadil na ďalšie pripravované zmeny.

Rivalita Samsungu a Applu trvá už niekoľko dlhých rokov. Kórejský výrobca sa zo svojho protivníka s obľubou posmieva prostredníctvom reklám, ktorých bolo v posledných týždňoch hneď niekoľko. Tento gigant sa však teraz sám stal terčom jednej z popredných čínskych spoločností, ktorá naznačila, že jeho posledná vlajková loď skutočné inovácie nepriniesla.

Huawei smartfóny ukázali badateľné medzigeneračné rozdiely

Práve marketing je z veľkej časti kľúčovým spôsobom pre získanie priazne zákazníkov. Svoju stratégiu teraz na sociálnej sieti Twitter odhalil aj Huawei, ktorý sa prednedávnom stal druhým najväčším producentom smartfónov na svete. Prvú priečku si stále pevne v rukách drží Samsung. Ten pred pár dňami obohatil svoje portfólio o nový model Galaxy Note 9, ktorý je však podľa mnohých len jemne vylepšenou verziou svojho predchodcu. Rovnako sa na túto novinku díva aj Huawei, ktorý vo svojom príspevku nenápadne narážal práve na poslednú vlajkovú loď z Kórei.


Nenechaj si ujsť
Huawei Mate 20 Pro bude symbolizovať minimálne jedna zásadná vlastnosť, ktorú mu môže konkurencia závidieť

Fanúšikom sa však zaviazal, že do svojich TOP modelov bude aj naďalej vkladať skutočné inovácie. Jeho najnovší smartfón, Huawei P20 Pro, totiž oproti predošlej generácii priniesol mnoho signifikantných zmien, ktoré spoločnosť pokladá za ozajstné vylepšenia.

Od tohto plánu však Huawei nemieni ustúpiť. V nadchádzajúcom modeli Mate 20 Pro tak môže opäť ostatným ukázať ako sa robia skutočne vylepšené smartfóny. Nateraz ale spoločnosť viac neprezradila. Zdá sa, že Samsungu vyrástla v Číne silná konkurencia, ktorá ho môže postupom času zosadiť z postu najväčšieho výrobcu smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom