Cieľom najväčšieho výrobcu smartfónov v Číne, Huaweiu, je stať sa najväčším producentom týchto zariadení na celom svete. Tento plán chce splniť už o rok, či dva, no aby to dosiahol, jeho modely musí vo vreckách nosiť viac zákazníkov, než tie od Samsungu a Apple. Huawei sa chystá predčiť konkurenciu s novým Mate 20 Pro, ktorý zrejme prinesie ohromnú batériu s dostatkom šťavy pre poriadnu výdrž.

Zdá sa, že Huawei si chce skutočne uchmatnúť prvenstvo v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov sveta. Aj keď za svojim úhlavným rivalom z Cupertina v trhovej hodnote zaostáva, podarilo sa mu v uplynulých mesiacoch predať omnoho viac kusov týchto zariadení. Čínsky gigant však chce zožať ešte väčší úspech, ku ktorému mu má dopomôcť nová vlajková loď Mate 20 Pro. Tento špičkový kúsok sa nám môže ukázať až o pár týždňov, no teraz opäť odhalil jednu zo svojich možných vlastností.

Výkonné „delo“ s veľkou batériou pre najnáročnejších

Tento nový Huawei by mal používateľov uchvátiť výkonom, ktorý bude zabezpečovať procesor novej generácie. Kirin 980 už svoj potenciál stihol ukázať aj v benchmarkovom teste Antutu, kde dosiahol enormné skóre, na ktoré sa žiaden iný smartfón (zatiaľ) nechytá. Spolu s týmto výkonným kremíkom by mala spolupracovať aj veľká 6 GB operačná RAM pamäť. Pre osobné súbory zrejme bude dostupná aj verzia so 128 GB úložiskom, no spoločnosť by sa nemala brániť ani iným variantom.

Nenechaj si ujsť
Huawei chystá jeden z najlepších smartfónov vôbec. Unikla fotografia údajného Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro je jednoducho nádejou pre čínskeho výrobcu, ktorý túži kraľovať segmentu smartfónov. Pokiaľ by sa z tohto kúsku stal populárny model, môže sa situácia spoločnosti na trhu ešte viac zlepšiť. Aby mohol silný hardvér tejto pripravovanej novinky bežať na jedno nabitie čo najdlhšie, Huawei má do konštrukcie pridať aj veľkú 4 200 mAh batériu. Tá sa má postarať o perfektnú výdrž a dokonca tak predčí aj akumulátor modelu P20 Pro o celých 200 mAh.

Predstavenie môže prísť už čoskoro

Zatiaľ však nie je presne isté, kedy toto nové monštrum z Číny výrobca ukáže svetu. Najbližšie by sa tak mohlo stať už 31. augusta na výstave IFA 2018 v nemeckom Berlíne. Nateraz ale Huawei nič oficiálne nepotvrdil a túto novinku možno uvidíme aj neskôr v tomto roku. Spomedzi ostatných modelov ale bude rozhodne vynikať svojim výkonom, no najmä veľkosťou batérie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom