Žartíky na adresu Apple a jeho smartfónov si Samsung len nerád odpustí, čo dokazuje aj séria reklám „Ingenius“. Podpichovanie kórejského výrobcu v týchto videách vyzdvihuje nedostatky nových iPhonov, ktoré majú za jeho modelmi zaostávať. Po niekoľkých reklamách a krátko po predstavení Galaxy Note 9 prichádza nová dvojica posmešných videí, ktorým už ale Samsung zabudol dodať šmrnc.

Samsung opäť aj tento rok vyfúkol Applu príležitosť a predstavil svoju novú vlajkovú loď Galaxy Note 9 ešte skôr. Dlho očakávanej premiére však predchádzala aj séria reklám, ktoré mali poukazovať na prednosti tohto kúsku v porovnaní s iPhonmi. To však Samsungu zrejme nestačilo.

Priveľa posmeškov nerobí kórejskej spoločnosti dobré meno

Neprešlo ani 24 hodín a Samsung opäť zarýva do výročného modelu Applu, ktorý je už takmer rok starý. Ani to ho ale neodradilo, aby porovnal svoj najnovší Galaxy Note 9 s týmto kalifornským smartfónom. Ďalšie videá zo série reklám „Ingenius“ teraz dávajú dôraz na výkon a stylus S Pen tejto poslednej novinky. Práve pri výkone však Samsung zdôraznil, že jeho Note 9-ka taktiež dokáže odomknúť systém rozpoznaním tváre používateľa. V tomto prípade ale nie je na mieste porovnávať 2D technológiu s 3D rozpoznávaním tváre v podobe funkcie Face ID, ktorá je omnoho prepracovanejšia.

Rovnako by sa mohlo zdať, že výkon Samsungu Galaxy Note 9, ktorý je v reklame tak ospevovaný, prekonáva aj toho najväčšieho konkurenta. Žiaľ, v tomto prípade výrobca opäť netrafil do čierneho, teda aspoň podľa syntetického testu Geekbench, kde iPhone X výkonom zdolal aj jeho novú pýchu. Ani 6 GB operačnej RAM pamäte a procesor Snapdragon 845 totiž na Apple A11 Bionic v spolupráci s 3 GB RAM podľa testu nestačili.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 ukázal svoje jedinečné vodné chladenie

Nevhodné je tiež vysmievanie sa z absencie podpory stylusu Apple Pencil s iPhonom X, pre ktorý totiž toto príslušenstvo prispôsobené nebolo. Smartfóny Galaxy Note sú však s perom S Pen spojené už od svojich začiatkov. Takýto doplnok ale nepodporuje väčšina ďalších modelov od mnohých iných výrobcov.

Miesto ďalších posmechov mohol Samsung ukázať prednosti a inovácie, ktoré do pera S Pen zabudoval tentokrát. Táto dvojica reklám tak spoločnosti zrejme nevyšla podľa plánov. Niečo nám však našepkáva, že sa čoskoro môžeme dočkať ďalších posmeškov Samsungu na adresu Apple a jeho iPhonu X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom