Po jarnej vlne nových modelov P-línie sa Huawei chystá predstaviť ďalších zástupcov prémiového segmentu už počas tejto jesene. Nástupcovia Mate 10 a Mate 10 Pro majú od debutu ešte ďaleko, no už teraz jeden z nich odhalil svoje detaily. Podľa uniknutých špecifikácií bude Mate 20 Pro skutočne špičkovo vybaveným smartfónom, ktorý má tiež disponovať veľkým bezrámikovým displejom.

Donedávna bolo ešte priskoro špekulovať o nových zástupcoch radu Mate od spoločnosti Huawei. Ako sa však čas ich predstavenia blíži, objavujú sa ďalšie detaily, ktoré prezrádzajú ich vlastnosti. Prednedávnom sa na svet dostali informácie, že Huawei Mate 20 Pro dostane obrovský zobrazovací panel, ktorý zaberie drvivú väčšinu prednej plochy a vytlačí z nej aj selfie kameru.

Huawei na jeseň odhalí jeden z najlepších smartfónov vôbec

Tieto správy teraz potvrdzuje nová fotografia, na ktorej je zachytený práve tento pripravovaný vlajkový model spoločnosti. Jeho displej je po bokoch zaoblený a ťahá sa až k bočným rámikom konštrukcie, zatiaľ čo vrchné „čelo“ a spodná „brada“ majú len extrémne tenké rámiky, ktoré sú tak úzke, že sa na vrch smartfónu nevmestil ani predný fotoaparát. Táto skutočnosť môže indikovať, že inžinieri v tejto vlajkovej lodi stavia na vysúvací mechanizmus, v ktorom bude tento hardvér uložený. Po fotografickej stránke sa tiež špekuluje, že nový Huawei Mate 20 Pro príde, rovnako ako P20 Pro, s trojicou objektívov.

Nenechaj si ujsť
Huawei Mate 20 v benchamrku doslova drví konkurenciu. Takýto výkon prinesie Kirin 980

„Triple“ fotoaparát tejto očakávanej novinky by mohol priniesť rozlíšenie až 42 MPx. Ďalšou prekvapivou výbavou má byť tiež zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji. Ten sme od tohto výrobcu videli poprvýkrát v špeciálnej verzii Huawei Mate 10 Pro Porsche Design. Aj tento drahý kúsok by však mal ostať výkonom Mate 20-ky Pro zahanbený. Poháňať ho má totiž výkonný procesor Kirin 980. Kooperovať s ním má 8 GB operačnej RAM pamäte, Huawei ale nezabudne tomuto špičkovému smartfónu prideliť ani technológiu GPU Turbo. Tá sa postará o efektívne zvýšenie výkonu pri hraní hier.

Toto vylepšenie však už čoskoro dostanú tiež ďalšie modely z vlastnej produkcie spoločnosti, ale aj dcérskeho Honoru. Veľkosť akumulátora v Mate 20 Pro zatiaľ nie je známa. K dispozícii by mal byť v balení výkonný 40 W nabíjací adaptér pre rýchle nabíjanie. Za všetku túto skvelú výbavu by si mal podľa predbežných informácií Huawei vypýtať zhruba 630 €, no to je zrejme príliš optimistická predpoveď avýsledná cena môže byť podstatne vyššia. Samotný dizajn a výbava modelu Mate 20 Pro ale neboli ešte potvrdené, a tak neostáva nič iné, iba čakať na ďalšie úniky, ktoré by tieto detaily potvrdili, alebo vyvrátili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom