Výrobcovia smartfónov sa v každom kvartáli roka snažia získať priazeň mnohých zákazníkov. Súboje medzi nimi sú neúprosné a do popredia sa v poslednom období pretláčajú čoraz viac spoločnosti z Číny. Huawei je v predajoch natoľko dobrý, že čoskoro môže v počte predaných smartfónov vytlačiť Apple z aktuálnej pozície. 

Huawei sa doťahuje na Apple

Popularita smartfónov z dielne Huawei čoraz viac stúpa a mnoho zákazníkov sa pri výbere nového modelu obracia práve na tohto výrobcu. Nesmierne sa darí aj dcérskej spoločnosti Honor, ktorá taktiež zbiera úspechy. Jej materská spoločnosť však zaznamenáva výrazný nárast predajnosti. V druhom štvrťroku 2017 sa jej totiž podarilo predať až 38,5 milióna kusov smartfónov, čím si vyslúžila až 11,5 % podiel na trhu. Tým sa Huawei postupne doťahuje na predajné čísla Apple.

zdroj fotografie: Patrik Tarics/FonTech

Podiel spoločnosti z Cupertina na trhu aktuálne činí 12 %. Rozdiel medzi počtom predaných kusov smartfónov týchto dvoch rivalov je tak menší ako 3 milióny. To však môže Huawei rýchlo dobehnúť a obsadiť priečku druhého najväčšieho výrobcu. Veľké úspechy dosahuje Huawei aj v domovskej Číne, kde sa počas 2. štvrťroka 2017 predaje zdvihli až o 22,6 %, teda na 23,5 milióna kusov. To predstavuje trhový podiel až 21 %, čím niekoľkonásobne tento domáci výrobca prekonal Apple. Jeho podiel na čínskom trhu klesol z pôvodných 7,6 % na 7,1 %.

Predaje neustále rastú

O popularite smartfónov od spoločnosti Huawei svedčia vyššie predaje aj za hranicami Číny. V ázijských krajinách a najmä v juhovýchodnej Ázií, Japonsku a Kórei vzrástol počet predaných modelov o neuveriteľných 45 %. Podobne dobre sa tomuto výrobcovi darí aj u nás v Európre, kde predaje stúpli o 18 % a zdvojnásobili sa v Poľsku, Nemecku a Fínsku. Podľa očakávaní sa Huawei môže dostať čoskoro na druhú priečku, a teda obsadiť miesto 2. najväčšieho predajcu smartfónov sveta.

zdroj fotografie: Screenshot/Danny Winget/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple síce len minimálne zvýšil predaje, no akcie sú aj tak rekordné. V čom tkvie úspech?

Fanúšikovia Apple zariadení už netrpezlivo čakajú na príchod nových modelov iPhone 8, iPhone 7S Plus a 7S. Tie však na trh prídu zrejme až v 4. štvrťroku a mnohí tak na ich kúpu ešte len čakajú. Huawei môže využiť príležitosť a vytlačiť tohto giganta z jeho doterajšej pozície. Čínskym výrobcom smartfónov a gadgetov sa darí vo svete čoraz lepšie, čoho príkladom okrem spoločnosti Huawei je tiež Xiaomi. Jeho významným míľnikom bolo v posledných týždňoch získanie titulu 1. najväčšieho výrobcu nositeľných zariadení na svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom