Apple išli predaje v minulom štvrťroku takmer presne podľa predpokladov. Aké sú ale očakávania na tento štvrťrok, kedy má prísť aj iPhone 8?

Wall Street predpokladal, že Apple v treťom fiškálnom štvrťroku predá 40,7 miliónov smartfónov. Nakoniec ich ale predal 41,03 miliónov, čím iba mierne predčil očakávania. Medziročne sa počet predaných kusov zvýšil o 2 % a príjmy narástli o 3 %. Ak by sme mali výsledky porovnať s druhým štvrťrokom, spoločnosti sa darilo výrazne horšie. Predalo sa totiž o 19 % menej iPhonov a príjmy klesli o 25 %. Zisky za akcie sú ale predsa len rekordné.

apple
zdroj fotografie: Apple

Nenechaj si ujsť
Za tieto kúsky by sa nehanbil ani Vin Diesel. Zlodeji ukradli iPhony za milióny z idúceho kamióna

Zárobky Applu narástli na 1,67 dolár za akciu, pričom Wall Street očakával hodnotu 1,57 dolára. Očakávania boli prekonané aj po stránke celkových príjmov, keďže tie činia 45,4 miliárd dolárov a očakávalo sa 44,89. Avšak narozdiel od iPhonov, v prípade iPadov je situácia úplne iná. V porovnaní s druhým štvrťrokom sa ich totiž predalo o 28 % viac a priniesli o 28 % vyššie príjmy. Ostatným produktom, ako napríklad Apple TV, Apple Watch, Beats, iPod a inému príslušenstvu, sa taktiež darilo. V tomto prípade zaznamenalo Apple medziročný nárast príjmov o 23 %.

apple
zdroj fotografie: Apple

Vo štvrtom fiškálnom štvrťroku bude pri príležitosti 10. výročia od predstavenia prvého iPhonu predstavený očakávaný iPhone 8, takže od predajov sú skutočne extrémne vysoké očakávania. Predaje sú odhadované na približne 49-52 miliárd dolárov. Určite sa na tom podpíše aj vyššia cena iPhonu 8, keďže sa má pohybovať nad úrovňou 1000 €.

Takéto sú očakávania na štvrtý (tento) štvrťrok:

  • príjem vo výške 49 – 52 miliárd dolárov
  • hrubá marža medzi 37,5 až 38 %
  • prevádzkové náklady medzi 6,7 až 6,8 miliárdami dolárov
  • iné výnosy/náklady: 500 miliónov dolárov
  • sadzba dane 25,5 %

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom