V posledných mesiacoch sme mohli byť svedkami kurióznych situácií, keď mnohí výrobcovia Android smartfónov posielali svoje príspevky na Twitteri prostredníctvom iPhonu. Tieto prešľapy sa však rýchlo stali virálnymi a na účet Samsungu, Huawei či Xiaomi sa zabávali mnohí ľudia. Huawei sa zatiaľ ako jediný rozhodol stopnúť tweetovanie z iPhonov na svojich oficiálnych stránkach a nezodpovedných zamestnancov poriadne potrestal. 

Obyčajný príspevok na sociálnej sieti dokáže neraz narobiť poriadnu neplechu najmä svojim obsahom. V poslednom čase si však používatelia Twitteru mohli všimnúť, že aj ich obľúbený výrobca Android smartfónov používa pre tweetovanie konkurenčný iPhone. Medzi inými sa podobné príspevky neraz objavili aj na oficiálnych stránkach spoločnosti Huawei. Všetko však vyvrcholilo až po zverejnení novoročného priania cez Twitter pre iPhone. To bolo pre kompetentných poslednou kvapkou a správcov oficiálnych účtov na Twitteri tak nakoniec trest za „poškodzovanie značky“ neminul.

Huawei zasiahol

Odvetou za používanie iPhonov pri tweetovaní z oficiálnych účtov spoločnosti sa pre týchto nezodpovedných pracovníkov stal nižší plat a jeden z nich dokonca príde aj o celoročnú mzdu. Podľa informácií interného zdroja magazínu Forbes mal Huawei týmto zamestnancom strhnúť z mesačnej výplaty takmer 640 €. Riaditeľ digitálneho marketingu spoločnosti prišiel počnúc 3. januárom o celoročný plat, ktorý mu Huawei zmrazil. Do tretice sa im spoločnosť rozhodla stiahnuť aj firemné hodnotenie o jeden level.

Nenechaj si ujsť
Samsung to pobabral na plnej čiare. Cez Twitter dvakrát promoval Galaxy Note 9 prostredníctvom iPhonu

Veľkú časť viny na tomto fiasku nesie podľa portálu Reuters aj externá agentúra pre sociálne média. Spoločnosť Sapient mala mať v poslednom čase problémy s VPN sieťou a tweet, ktorý mal pôvodne zverejniť počítač, vypustil do sveta iPhone so zahraničnou SIM kartou. Pomocou VPN siete mohla spoločnosť pristupovať k Twitteru aj priamo v Číne, kde je inak zablokovaný. Kvôli tomu sa tak mal na tejto sociálnej sieti objaviť tweet priamo z iPhonu. Huawei si tento problém uvedomil až keď bolo neskoro a jeho meno bolo týmto konaním „pošpinené“.

Už v minulosti sme však boli svedkami podobných prešľapov, kedy pomocou iPhonu tweetoval a dokonca propagoval svoje smartfóny aj Samsung. V roku 2014 využívalo tieto modely od Apple aj LG, a to na zverejňovanie správ o známej kauze „bendgate“. Tweetovaniu cez iPhone sa však nevyhol ani Honor, indická pobočka Motoroly či oficiálna stránka pre Razer Phone. Prakticky každý veľký výrobca Android smartfónov už doteraz využil pre tweety konkurenčný iPhone, no správy o týchto prešľapoch na verejnosti rezonovali najviac až v závere minulého roka. Huawei sa však chce podobným situáciám vyhnúť, čo dal dostatočne najavo aj svojim potrestaným zamestnancom. Myslíš, že si svoj trest zaslúžili?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom