Hoci sa aj tí najväčší výrobcovia smartfónov neustále pýšia svojimi modelmi, v minulých mesiacoch sme mohli vidieť, že príspevky na Twitteri mnohokrát zverejňujú z konkurenčných iPhonov. Inak tomu nebolo ani v prípade Samsungu, Xiaomi či najväčšieho čínskeho giganta v tomto segmente. Huawei sa už predtým dočkal výsmechu, keď tweetoval prostredníctvom iPhonu, no rovnakým spôsobom poslal novoročné prianie svojim fanúšikom aj na Silvestra. 

Mnohí by si mysleli, že výrobcovia smartfónov budú používať svoje zariadenia aj na reprezentáciu svojho mena na sociálnych sieťach. Minulý rok nám však ukázal, že opak je pravdou. Na Twitteri boli totiž mnohé oficiálne stránky viacerých spoločností prichytené ako tweetujú prostredníctvom Twitteru pre iPhone. Takýto prešľap sa opakoval niekoľkokrát pri viacerých známych menách, no napriek tomu s tým nemienil prestať ani Huawei.

Správca oficiálneho účtu zrejme nevie odolať iPhonom

Kvôli príspevkom na Twitteri sa do sporu so Samsungom dostala aj jeho ambasádorka, ktorá mala propagovať svoje tweety cez smartfón spoločnosti, no miesto toho siahla po iPhone. Podobných situácií sme v predošlých mesiacoch mohli vidieť mnoho, no všetko „zaklincoval“ Huawei, keď prostredníctvom iPhonu poprial na Twitteri svojim fanúšikom šťastný nový rok.


Nenechaj si ujsť
Ďalší trápny moment pre Samsung. Opäť svoj produkt propagoval prostredníctvom iPhonu

Tento príspevok aj tentokrát odhalil známy youtuber, Marques Brownlee, no krátko po tom ho Huawei odstránil. Napriek tomu, že je tento čínsky gigant priamym konkurentom pre Apple, nezdráhajú sa správcovia jeho oficiálnych účtov na Twitteri používať iPhony.

K podobnému kroku sa uchýlili aj viaceré iné veľké spoločnosti a tweetovať prostredníctvom iPhonu malo v minulosti aj Xiaomi, Razer a ďalší. Paradoxne sa však do tejto situácie dostal aj samotný Apple, ktorý propagoval svoj príspevok prostredníctvom Androidu. Ostáva tak len dúfať, že sa spoločnosti podobným príspevkom z konkurenčných smartfónov tento rok vyhnú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom