Včerajšie predstavenie prinieslo svetu novú trojicu smartfónov z dielne tohto čínskeho giganta, ktorá svojich fanúšikov prekvapila prvotriednymi špecifikáciami. Z radu však vytŕčal najlepší model, ktorý v sebe taktiež nesie procesor Kirin 980 vyrobený 7 nm výrobným procesom. Nový Mate 20 Pro sa teraz predviedol v benchmarkových testoch, ktoré priniesli jednoznačný verdikt v súboji procesorov Kirin 980 a A12 Bionic.

Huawei v segmente smartfónov napreduje rýchlym tempom, čo nám včera dokázali aj jeho novinky predstavené v Londýne. Mate 20, Mate 20X a Mate 20 Pro sú aktuálne tými najlepšími modelmi, aké spoločnosť kedy vyrobila. Zároveň sa môžu pýšiť titulom prvých Android smartfónov so 7 nm procesorom. Nový Kirin 980 ponúka až 8 jadier a grafický akcelerátor Mali G76. Huawei tak stvoril poriadne výkonné kúsky, spomedzi ktorých si najväčšiu pozornosť získal prémiový model Mate 20 Pro.

Najlepší Huawei smartfón ukázal výkon v benchmarkoch

Vybavený rovnakým 7 nm procesorom Kirin 980 prišiel na svet, aby konkuroval svojim najväčším rivalom od Apple. V mnohých smeroch sa mu nové iPhony podarilo predčiť. Veď koniec koncov, má ešte o jeden objektív viac, ponúka obrovskú batériu, snímač odtlačkov prstov v displeji, reverzné bezdrôtové nabíjanie a mnoho ďalších noviniek. Detailný výkon nového Kirinu 980 sa pred pár týždňami odhalil na uniknutých snímkach, no reálne čísle sme nepoznali, teda až doteraz.

Dve veľké jadrá A76 s frekvenciou 2,6 GHz, dve stredné jadrá A76 s frekvenciou 1,92 GHz a štvorica jadier A55 tikajúcich na 1,8 GHz tak prináša do Mate 20 Pro poriadny výkon, ktorý nesklame ani tých najnáročnejších. Ako si však tento kremík viedol v benchmarkových testoch? Pri porovnaní s predošlým modelom Kirin 970 je nárast výkonu citeľný a Huawei chcel, aby sa mu podarilo tromfnúť aj Snapdragon 845 a Apple A12 Bionic.

Nenechaj si ujsť
Huawei predstavil potenciálny smartfón roka. Mate 20 Pro oficiálne odhalený

Odvážne slová spoločnosti, ktorá pred pár dňami tvrdila, že jej Kirin 980 je silnejší ako A12 Bionic, potopili výsledky benchmarkov, v ktorých tento nový čip v mnohých smeroch za najväčším konkurentom zaostáva. Testovanie vykonal portál PhoneArena, ktorý zverejnil všetky detailné čísla aj v porovnaní s inými smartfónmi.

 [visualizer id=“143479″]

V prípade testovania v Antutu sa však ukázalo, že Mate 20 Pro so svojim procesorom len mierne predbieha vlajkovú loď OnePlus 6 vybavenú Snapdragonom 845. Zároveň výrazne zaostáva za novým iPhonom Xs Max, ktorý v tomto teste exceloval s 336 882 bodmi. Kirin 980 bol potom ešte skúšaný v aplikácii GeekBench, ktorá odhalila jeho výkon pri teste jedného a viacerých jadier.

[visualizer id=“143482″]

V závere bol testovaný aj pomocou benchmarku GFXBench, ktorý odhalil silu grafického akcelerátora Mali G76. Výsledky však hovoria za všetko. Huawei Mate 20 Pro v pár momentoch mierne konkurenciu predbieha, no v iných situáciách zasa za ňou o čosi zaostáva. Verdikt o potenciáli procesora v tejto novinke si však urob ty sám z priložených výsledkov v grafoch. Existuje ešte šanca, že Huawei optimalizuje softvér, aby dokázal podať vyšší výkon.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú