Posledný dni v hernom svete jednoznačne patria Cyberpunku. Na jednej strane poľskí vývojári a autori Zaklínača vydali skvelú hru, ktorá vo viacerých ohľadoch posúva hranice žánru a recenzenti sa ju neboja označovať ako najlepšiu hru uplynulej dekády. Na druhej strane autori hernú verejnosť prudko zavádzali, keďže na konzolách starej generácie je novinka po technickej stránke absolútnou a neodpustiteľnou katastrofou.

Toho si je vedomé aj štúdio CD Projekt Red, ktoré sa v posledných dňoch snaží uhasiť hnev hráčov ospravedlneniami a uisteniami, že Cypurpunk 2077 bude čoskoro uvedený do hrateľného stavu aj na starých konzolách a hru čaká viacero hot fixov. Súčasťou oficiálneho ospravedlnenia na Twitteri pred pár dňami bolo aj vyhlásenie, že každý, kto s technickým stavom hry na PS4 a Xbox One nie je spokojný, môže požiadať o refundáciu.

Ako informuje IGN, poľské vývojárske štúdio vo vyjadrení najskôr odporúča zažiadať o vrátanie peňazí cez oficiálne zdroje, a teda prostredníctvom PlayStation Network, Xbox podpory, prípadne lokálnych predajcov, pričom uvádza aj vlastnú mailovú adresu, na ktorú sa nespokojní vlastníci hry môžu v prípade komplikácií obrátiť.

S niekoľkodňovým odstupom sa teraz ukazuje, že získať späť peniaze za nedorobenú hru je podstatne ťažšie, ako CD Projekt Red v oficiálnom vyhlásení avizoval. Hráči sa totiž o svoje príbehy so žiadosťami o refundáciu začali vo veľkom deliť na sociálnych sieťach a zdá sa, že predovšetkým vlastníci PS4 verzie hry sa k vráteniu peňazí momentálne dostať nevedia.

Politika Sony v tomto prípade hovorí, že zákazníci majú nárok na vrátenie peňazí 14 dní od zakúpenia hry za predpokladu, že hru si nikdy nestiahli alebo ju nezačali hrať cez streamovanie. Ak niektorú z týchto podmienok porušili, nárok na vrátenie peňazí automaticky zaniká, pokiaľ obsah hry nie je chybný.

A práve tu vlastníci Cyberpunk na konzolách od Sony narážajú na problém. Japonská spoločnosť totiž očividne Cyberpunk 2077 za chybný nepovažuje, čo dokazujú zmienené príspevky na sociálnych sieťach, kde hráči ku svojim žiadostiam dostávajú zamietavé odpovede s odôvodnením, že hru si už stiahli, respektíve ju spustili, a tým pádom peniaze nazad nedostanú.

Či sa títo hráči dovolajú spravodlivosti priamo u vývojára je rovnako otázne. Viceprezident spoločnosti, Michal Nowakowski, totiž v pondelok 14. decembra na stretnutí investorov vyhlásil, že každý, kto si hru zakúpil na PlayStation Network alebo Microsoft Store môže požiadať o refundáciu a pokiaľ žiadosť spĺňa podmienky týchto platforiem, budú im peniaze vrátene.

Zároveň upresnil, že Cyberpunk 2077 nie je v tomto ohľade udelená žiadna výnimka a vzťahujú sa naň rovnaké podmienky ako na hociktorú inú hru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP