Nesmierne očakávané a niekoľkokrát odložené akčné RPG Cyberpunk 2077 vychádza síce až 10. decembra, no embargo na recenzie padlo už včera večer.

Podľa prvých hodnotení to vyzerá tak, že tu máme nielen horúceho kandidáta na hru roka, ale podľa štatistík zverejnených na stránkach Metacritics ide o jeden z najlepšie hodnotených titulov vôbec.

Prekvapenie sa teda nekoná, ide predsa o novinku od štúdia CD Project Red stojaceho za vysoko hodnotenými titulmi série Zaklínač. Všetky zatiaľ publikované recenzie sa však týkajú verzie pre PC. Priemerné hodnotenie je zatiaľ 91 %, pričom takmer polovica atakuje maximálne hodnotenia. Plný počet bodov novinke odohrávajúcej sa v Night City udelili napríklad Gamesradar, VG247 alebo japonská odnož IGN.

Najväčšiu chválu si získalo spracovanie samotného herného sveta. Ten pôsobí mimoriadne živým dojmom a okolité postavy reagujú na hráčove akcie, avšak o nič menej pozitívne ohlasy sa ozývajú smerom k rozvoju samotného hlavného hrdinu. Použité RPG prvky majú v hre reálne uplatnenie a nie sú len do počtu ako to často v tituloch podobného razenia býva.

Aj napriek tomu, že ide o akčné RPG, úlohy je možné plniť rôznymi spôsobmi. Pre hráčov preferujúcich akčný postup je tu pripravené množstvo unikátnych zbraní. Ak ale inklinuješ k tichému postupu a chceš hrou prejsť ako tieň, samozrejme môžeš.

Vlastností, ktorými si spôsob hrania môžeš formovať podľa svojich predstáv, je nepočet. Motiváciou k opakovanému hraniu sú rôzne zakončenia príbehu odvíjajúceho sa priamo od hráčových rozhodnutí.

Na konci samotnej dejovej linky sa dopracuješ približne za 25 hodín, v prípade plnenia vedľajších úloh sa tento údaj zvyšuje na hodnotu 45. Ignorovať určite nemožno často uvádzané grafické chyby. Ide síce o drobné chybičky krásy, no pôsobia rušivým dojmom. Na druhej strane, v deň vydania bude uvoľnený tzv. day one patch, ktorý by mal spomínané nedostatky eliminovať.

Detailnú recenziu novinky prinesieme na FonTech.sk už čoskoro. Titul vychádza na PC, PlayStation 4, Xbox One a Google Stadia. Na verziách pre next-gen konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S sa aktuálne pracuje a mali byť k dispozícii v priebehu budúceho roka. Majitelia verzie pre PlayStation 4 a Xbox One dostanú upgrade na next-gen verzie zdarma.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom