V uplynulom mesiaci sa na streamovacích službách objavilo viac atraktívneho obsahu, aj keď o vyložených hitoch s globálnym presahom asi hovoriť nemožno. Netflixu sa opäť vyplatili investície do vlastnej tvorby, ktorá bodovala pri filmoch aj seriáloch, predplatitelia HBO Go boli naopak zvedaví na fantasy klasiku Pán Prsteňov a Hobbit.

Najsledovanejšie seriály na Slovensku (marec 2021)

Zo seriálovej ponuky Netflixu v marci Slovákov najviac zaujala novinka Ginny & Georgia, sledujúca večne nahnevanú 15-ročnú Ginny a jej vzťah s mladou matkou Georgiou. Seriál na prvý pohľad pripomína legendárne Gilmorky, nebojí sa však prísť aj s vlastnými nápadmi v podobe kriminálnej minulosti hlavnej hrdinky.

Netflix

Určite nezmeškaj
RECENZIA: Ako dopadol filmový súboj storočia? Godzilla vs. Kong je skvelou akčnou jazdou so špičkovým vizuálom, no aj zbytočnými postavami

Popularite sa stále tešia aj drámy z nemocenského prostredia, čo dokazuje aj druhý najsledovanejší seriál u nás, New Amsterdam. Ten sleduje príbehy doktorov a pacientov vo vybranej nemocnici. K dispozícii  sú zatiaľ dve série, tretia aktuálne premiéruje v zámorí. Nejde však o pôvodný seriál Netflixu, takže na jej zaradenie do knižnice si budeme musieť počkať.

FonTech

Na HBO Go sa rebríček popularity každý mesiac nesie v podobnom duchu. Aj v marci najviac dominoval vydarený sitkom Teória veľkého tresku, nasledovaný najväčším seriálovým hitom služby, fantasy ságou Hra o tróny.

Ďalej sa do rebríčka už klasicky prebojovali aj ďalšie sitkomy a známe televízne série ako The Middle, Young Sheldon alebo The Walking Dead, ktorý služba ponúka už aj v slovenskom jazyku.

Najsledovanejšie filmy na Slovensku (marec 2021)

Netflix sa po masívnom úbytku obsahu musí čoraz častejšie spoliehať na vlastnú produkciu, zdá sa však, že Slovákom jeho originálna tvorba chutí. Hneď prvú štvoricu miest popularity u nás totiž zastáva pôvodný obsah služby.

YouTube

Na prvom mieste sa umiestnila satirická kriminálka I Care a Lot, v ktorej si hlavné úlohy zahrali hviezda Game of Thrones, Peter Dinklage, a známa britská herečka Rosamunde Pike. Film sleduje príbeh opatrovníčky Marly, ktorá vykorisťuje dôchodcov, kým nenatrafí na zlú korisť. Novinke sme sa detailne venovali aj v našej recenzii.

Slováci boli v marci zvedaví aj na snímku Yes Day, ktorá kopíruje námet úspešnej komédie s Jimom Carreym. Hlavná protagonista vo filme, matka troch detí Allison (Jennifer Garner), totiž začne na všetko hovoriť áno, čo vedie k viacerým komickým situáciám i napraveniu rodinných vzťahov.

FonTech

Na HBO naopak v oblasti filmov bodovalo fantasy, pričom v rebríčku TOP 10 sa umiestnilo až šesť filmov zo sveta Stredozeme. Prvú priečku obsadil prvý diel Hobita, nasledovaný úvodným filmom trilógie Pána prsteňov. Všetky filmy Hobita streamovacia služba ponúka v rozšírených verziách, ktoré disponujú desiatkami minút vystrihnutého obsahu.

Streamovacej službe sa vyplatilo zaradiť do obsahu aj šokujúci český dokument v Sieti, ktorý do knižnice prišiel v cenzurovanej verzii aj vo verzii 18+. Tá naplno ukazuje vyčíňanie sexuálnych predátorov na internete voči mladistvým.

Prečítaj si aj
Justice League Zacka Snydera vyvolal celosvetové šialenstvo. O čom mali byť pokračovania a existuje vôbec šanca, že sa ich niekedy dočkáme?

V TOP 10 samozrejme nemohla chýbať ani Justice League režiséra Zacka Snydera, o ktorej sa v posledných týždňoch písalo naozaj veľa a ošiaľ okolo nej pravdepodobne len tak neutíchne. Sociálne siete totiž zaplavila nová iniciatíva za obnovenie celého univerza.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom