Máme to čierne na bielom. Take-Two konečne oznámilo pokračovanie legendárnej hernej série BioShock, o ktorom sa v zákulisí hovorí už takmer dva roky. Milióny fanúšikov teda majú dôvod na radosť, skvelá správa však neprichádza bez komplikácií. 

Nie je to tak dávno, čo sme ťa informovali o plánoch Take-Two do blízkej budúcnosti a nových hrách, ktoré sa ku nám počas najbližších dvoch rokov dostanú. Spomenuté bolo GTA 6, remaster Mafia II či jej úplne nový diel, Mafia IV. Zároveň sme spomenuli aj pokračovanie BioShocku, o ktorom sa síce potajme hovorí už dlhšie, no nič oficiálne ohľadom novej hry zatiaľ potvrdené nebolo. To sa však práve zmenilo.

Ako informuje The Verge, herný vydavateľ 2K Games konečne potvrdil, že nová hra z univerza BioShock je skutočne vo vývoji. Stáť za ňou bude novo zriadené herné štúdio Cloud Chamber, ktoré bude pozostávať z dvoch samostatných vývojárskych tímov. Jeden bude na hre pracovať v San Franciscu, zatiaľ čo druhý bude operovať v kanadskom Montreale.

Šéfkou novo zriadeného štúdia bude podľa BBC skúsená Kelley Gilmore, ktorá sa podieľala na vzniku ťahových stratégií Xcom a Civilization. Ako sa uvádza v tlačovej správe 2K Games, Kelley bude vôbec prvou ženou, ktorá bude viesť niektoré z herných štúdií 2K Games.

Nový BioShock má opäť sršať originalitou a tvorcovia sú si vedomí veľkej zodpovednosti, ktorú s ohľadom na obrovský úspech predošlej trilógie majú. To sa týka nielen celkových kvalít hry, ale tiež herného prostredia, ktoré by pri novom diele opäť malo byť originálne. Prvé dve časti sa odohrávali pod vodou, zatiaľ čo BioShock Infinite hráčov zaviedol do lietajúceho mesta Columbia.

Zlú správu sme si nechali na koniec a týka sa plánovaného vydania hry. Nový BioShock totiž tak skoro nevyjde a podľa tlačovej správy vývoj nového titulu zaberie ešte niekoľko rokov. S určitosťou teda pôjde o hru určenú primárne pre novú generáciu konzol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom