10-jadrový MediaTek Helio X20 má pravdepodobne problémy s prehrievaním

banner-elephone-p9000
Od čakania na prvý 10-jadrový čipset MediaTek Helio X20 už nejaký čas ubehol. Po tom, čo sme ho mali možnosť vidieť v rôznych benchmarkoch s pôsobivými výsledkami sa už začínajú objavovať aj prvé problémy. Na prvé zariadenia s týmto čipsetom si ešte budeme musieť počkať pár mesiacov, keďže viacero zdrojov tvrdí, že smartfóny poháňané Helio X20 boli odložené kvôli problémom s prehrievaním.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Práve prehrievanie je to posledné, čo chcel MediaTek a jeho priaznivci o novom čipsete počuť. Viaceré zdroje zo sociálnej siete Weibo sa domnievajú, že viacero výrobcov smartfónov svoje plánované zariadenia s týmto čipsetom zrušili. Hovorí sa o troch známych menách, a to Xiaomi, HTC a Lenovo. Mohli by sme si pripomenúť, že Helio X20 používa 20nm výrobný proces. Ak sa pozrieme trochu do minulosti, zistíme, že takýto istý výrobný procesor bol použitý aj pri neslávne slávnom čipsete od spoločnosti Qualcomm. Snapdragon 810 tiež používal 20nm výrobný proces a kritizovaný sa stal práve kvôli prehrievaniu. Môže tu byť nejaká súvislosť? Tvrdiť to na 100 % určite nemôžeme. Na druhej strane je to však prvý čipset s „tri-cluster“ dizajnom. Je to teda niečo, čo zatiaľ na žiadnom smartfóne nebolo odskúšané, takže bolo by zaujímavé vidieť, ako dobre je čipset optimalizovaný voči prehrievaniu a úspornosti.

Elephone P9000 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


mediatek helio x20fff
Radi by sme vám ešte pripomenuli, že toto všetko sú len dohady a nepotvrdené informácie. Pred vytváraním si akýchkoľvek záverov je lepšie si radšej počkať na ďalšie podrobnejšie informácie. Prichádzajúce smartfóny s novým Helio X20 budeme určite pozorne sledovať. Je aj dosť možné, že prvý takýto smartfón by sme mohli uvidieť už na výstave MWC 2016 koncom februára.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • stanley

    no krasa! a X20 moze ist do haja.. prebrali stafetu po snap 810 :) tento rok jasny vitaz medzi procakmi snap 820 ,dokonca vraj porazili vykonom aj exynos 8890 a to uz je co povedat.. este som zvedavy na ten vylepseny kirin 950 od huaweiu co ukaze..