banner-redmi-note2
Čínsky výrobca procesorov MediaTek to v roku 2015 rozbalil vo veľkom štýle. Nejedna vlajková loď renomovaných výrobcov využívala high-end procesor Helio X10. V roku 2016 sa pokúsi spoločnosť minimálne zopakovať nádejné výsledky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Koncom minulého roka sa svetový výrobcovia rozhodli, že predstavia nové generácie takmer v rovnakom časovom horizonte. Ako prvý sa ukázal Huawei s novým Kirnom 950, ktorý už naplno pracuje vo vlajkovej lodi Huawei Mate 8. Dlho sa však čínsky gigant netešil, nakoľko ho predbehol Qualcomm s kompletne prerobeným Snapdragonom 820. Ten sa začiatkom roka dostal do prvého smartfónu, ktorým je LeTV Le Max Pro a enormný výkon dokázal aj v benchmark teste Antutu, v ktorom získal neuveriteľných 133 000 bodov. Jediným, dopodrobna neprebádaným procesorom je tak MediaTek Helio X20, ktorý príde až s 10 jadrami.

s_83bc1daa455c49ab8f0fc0eb997831c1
Prvé výkonnostné zmienky prišli už koncom decembra, kedy sa novinka objavila v programe Geekbench. V ňom získal procesor veľmi slušné skóre a dokázal svoj ohromný potenciál. Dnes tu máme prvé podrobnejšie čísla aj z Antutu, ktoré iba potvrdzujú výborné dojmy. Na trh by sa mohol Helio X20 dostať už v prvom štvrťroku 2016 a prvým zariadením sa môže stať vlajková loď od Meizu, Meizu MX6.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP