banner-redmi-note-3
Populárny čínsky výrobca procesorov, spoločnosť MediaTek, predstavil tento rok novinku Helio X20, ktorá ako prvá prináša 10 jadrový procesor do mobilného priemyslu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Procesor je postavený na 2 jadrách Cortex-A72, na 4 jadrách Cortex-A53 s frekvenciou rovných 2 GHz a na ďalších 4 jadrách Cortex-A53 s pracovnou frekvenciou 1,4 GHz. Priamy konkurenti ako Snapdragon 820 a Kirin 950 svoje karty odokryli a dozvedeli sme sa, ako si počínajú v známych benchmarkoch. Pre lepšiu orientáciu odporúčam, aby ste si prečítali náš podrobný článok, v ktorom sme porovnali všetky procesory. Na internete sa teraz objavili výsledky zo známej benchmarkovej aplikácie Geekbench, v ktorej získal MediaTek Helio X20 zatiaľ najvyššie skóre vo viacjadrovom teste.

MT6797-helio-x20-geekbench

V jednojadrovom teste získal procesor “iba“ 2094 bodov, čo ho radí až za hlavných konkurentov. Z týchto výsledkov nám jasne vychádza, že novinka bude primárne zameraná na viacjadrové úlohy, ktoré by mala zvládnuť ľavou zadnou. Prvé zariadenia s procesorom Helio X20 by sa mali objaviť začiatkom budúceho roka.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú