Súboj streamovacích služieb sa postupne vyostruje a po nedávnom spustení českej lokalizácie Netflixu čakajú mnohí aj na spustenie Apple TV+. Konkurenčné HBO Go doteraz ponúkalo divákom množstvo skvelého obsahu s dabingom a titulkami len za 4,99 € mesačne, čo sa však onedlho zmení. HBO zverejnilo nový oficiálny cenník predplatného pre zákazníkov, ktorí si za jeho HBO Go priplatia o 1 € mesačne navyše. Ako prví o tom vo svojom článku informoval portál Živé.sk

Ešte pred niekoľkými mesiacmi účtovalo HBO zákazníkom za používanie svojej streamovacej služby HBO Go 6,99 €, no neskôr sa rozhodlo potešiť predplatiteľov zníženou cenou. Predplatné je stále 4,99 € mesačne, no už onedlho sa spoločnosť chystá navýšiť cenu na 5,99 €. Navyše sa skúšobná doba pre nových záujemcov skráti z pôvodných 30 dní zdarma iba na 7 dní, o čom HBO informuje už aj na oficiálnej stránke.

Drahšie predplatné pocítia viaceré trhy

Zvýšenie ceny sa pritom dotkne aj Česka (159 Kč), Maďarska (1890 HUF), Poľska (24,90 zł), ale aj Rumunska (3,99 EUR), Srbska (5,99 EUR), Slovinska (5,99 EUR), Čiernej Hory (5,99 EUR), Macedónska (5,99 EUR), Chorvátska (5,99 EUR), Bulharska (3,99 EUR) a Bosny (5,99 EUR). Najlacnejšie predplatné za HBO Go tak naďalej majú zákazníci v Rumunsku a Bulharsku. Napriek plánovanému zdraženiu je služba u divákov obľúbená práve najmä vďaka dostupnosti mnohých dabovaných titulov a obsahu s českými titulkami.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/FonTech/HBO Go

Živé.sk avizuje, že zmena ceny predplatného bude účinná od 21. novembra. Je však možné, že sa zvýšenie ceny prejaví u zákazníkov individuálne kvôli rôznym dátumom fakturácie, a HBO teda môže cenu zvyšovať postupne u každého v priebehu novembra.

Za 4,99 € mesačne čoskoro zavíta na Slovensko Apple TV+. Služba ponúkne spočiatku niekoľko titulov, ktoré by však mali byť s veľkou pravdepodobnosťou dostupné aj so slovenskými titulkami. Bližšie informácie k Apple TV+ nájdeš v samostatnom článku. Premiéry sa onedlho dočká aj Disney+, no táto služba nebude spočiatku u nás dostupná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom