Predplatitelia Netflixu v Česku a na Slovensku sa už dlhý čas stretávali so správami o lokalizácii, ktorá prinesie pre divákov do strednej Európy viac obsahu v češtine a s českými titulkami. Najväčšia streamovacia služba oficiálne prepla aj do českého jazyka, s ktorým však používateľom zmizlo z ponuky niekoľko seriálov, informovala facebooková stránka Netflix CZ + SK Fans. Netflix oddnes hovorí aj česky, a to nielen v rámci aplikácie, ale aj filmov a originálnych českých titulov. Na ďalšie si zrejme ešte chvíľu počkáme.

Spustenie českej lokalizácie malo prebehnúť dnes v noci krátko po polnoci, a teda by mal mať češtinu dostupnú medzi jazykmi Netflixu každý používateľ nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Príchod tohto jazyka do najväčšej streamovacej služby však automaticky nepreložil do češtiny všetky seriály a filmy.

Český Netflix je oficiálne tu!

O dabovanie sa ale nemusia báť originálne české tituly, ktoré sú dostupné v pôvodnom znení. Hoci sa spočiatku hovorilo o 70 českých filmoch, aktuálne je ich dostupných len niekoľko, no časom sa má ich zoznam rozšíriť až na 150. Aktuálne sa medzi pôvodnými českými titulmi nachádza napríklad Vejška, Gympl, Anděl Páne 2, Vratné lahve, ale aj taký Pat a Mat.

Zobraziť celú galériu (10)
Screenshot/Netflix/FonTech

Lokalizácia však môže niektorých používateľov zmiasť preloženým nadpisom, pričom samotný text či audio filmu alebo seriálu nemusí byť v češtine dostupné. Pokiaľ by však boli s Netflixom nejaké problémy, môžu ľudia osloviť aj podporu, ktorá môže byť časom taktiež v češtine.

Zobraziť celú galériu (10)
Screenshot/Netflix/FonTech

Nanešťastie pri prepnutí do českého jazyka zmiznú z ponuky služby niektoré seriály ako napríklad Priatelia či Teória veľkého tresku. Pri prepnutí do anglického prostredia sa znova objavia. Môže sa jednať o krátkodobú chybu, ktorú Netflix čoskoro napraví alebo takéto „zmiznuté“ seriály prinesie späť aj s češtinou. Zrejme ich ale nesprístupnil kvôli tomu, že v českej lokalizácii jednoducho nebudú tituly bez českého dabingu a titulkov.

V prípade kategórie obsahu Kids, teda pre deti na Netflixe zatiaľ čeština dostupná nie je. Pri vyhľadávaní českých titulov sa však objavia dostupné rozprávky s dabingom.

Zobraziť celú galériu (10)
Screenshot/Netflix/FonTech

V češtine je pritom aj samotná aplikácia služby pre smartfóny, ktorá sa prispôsobí nastaveniam Netflixu v rámci prepojeného účtu. Pokiaľ si teda používateľ nastaví český jazyk vo webovej forme služby, objaví sa aj v aplikácii pre smartfón.

Česká lokalizácia je u nás dostupná iba zopár hodín, a tak sa môže ešte vyskytnúť zopár nedostatkov. Množstvo českých filmov, dabingu a preložených titulkov bude časom pribúdať, a tak sa už čoskoro stretneme s ďalšími titulmi, ktoré potešia českého a slovenského diváka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom