Na konferencii D23 spoločnosť Disney odhalila aj nové informácie ohľadom ich streamovacej služby Disney+. Tá svojou základnou ponukou absolútne prevyšuje ponuku Netflixu, a to aj v prípade najvyššieho balíka od konkurencie.

Portál CNET informuje o možnostiach, s ktorými príde stramovacia služba Disney+. Azda najväčšia konkurencia Netflixu bude spustená už 12. novembra tohoto roku s cenou začínajúcou na 6,99 dolárov, čo je niečo málo viac ako 6 €.

Práve cena je prvým veľkým tromfom služby Disney+, pretože Netflix sa len pred pár dňami rozhodol zvýšiť cenu svojho predplatného. Základný balík Netflixu aktuálne stojí na Slovensku 7,99 €, no ani zďaleka neponúka to, s čím príde Disney+.

4 x 4K stream

Ako doplnil portál The Verge, v základnom predplatnom Disney+ bude možnosť sledovať až 4 streamy súčasne a navyše ešte aj v 4K kvalite. Pri Netflixe túto možnosť ponúka iba najvyšší balík Premium, ktorý však stojí dvojnásobok ceny predplatného Disney+, teda 12 €. V základnom balíku Netflix predplatného môžeš sledovať iba jeden stream, ktorý ti navyše neponúka ani HD kvalitu.

Zobraziť celú galériu (1)
Netflix, Cena predplatného Netflix na Slovensku

Nenechaj si ujsť
Netflix, HBO GO či Disney+. Takto zareagovali naši operátori na zaradenie služieb do svojej ponuky

Jedinou vecou, kde Disney+ momentálne zaostáva za Netflixom, je množstvo obsahu. Tu Netflix jednoznačne kraľuje a stále pripravuje nové a nové seriály. Disney+ však taktiež chystá množstvo exkluzívneho obsahu, ktorého by malo byť o pár rokov dostatok. Disney+ si budeš môcť predplatiť aj spolu so službami ESPN+ a Hulu, pričom tento balík vyjde na 13 dolárov, no ponúkne iba možnosť sledovať 2 streamy súčasne.

V predplatnom Disney+ budeš môcť pod jedným účtom spravovať až 7 profilov, čo je taktiež obrovské plus. Nové epizódy originálnych a exkluzívných seriálov majú vychádzať v týždenných intervaloch narozdiel od Netflixu, ktorý vypustí celú sériu naraz. Zatiaľ to vyzerá tak, že Disney+ môže Netflixu naozaj poriadne zavariť, no všetko sa uvidí až 12. novembra, respektíve krátko po spustení služby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP