Apple prezradil detaily o svojej službe Apple TV+ pred pár dňami počas odhalenia nových produktov a možnosťami, ktoré táto novinka z jeho dielne ponúkne, poriadne prekvapil. Dočkáme sa prívetivej ceny, ale aj obsahu vo vysokej kvalite a mala by pribudnúť aj slovenská lokalizácia, ktorá môže do Apple TV+ prilákať mnohých divákov. Týmto počinom tak firma rozširuje svoje zameranie ešte viac a chce sa stať konkurenciou pre ostrieľaných hráčov aj na našom trhu.

S predstavením služby Apple TV+ prišli aj prvotné pochybnosti o tom či bude vôbec táto novinka dostatočne konkurencieschopná a bude sa môcť postaviť zoči voči dvom najväčším streamom na trhu. Netflix a HBO Go sú u nás známe už dlho, a tak môžu mať diváci od príchodu novej služby od Apple vysoké nároky či prehnané očakávania. Avšak, Apple TV+ pred týždňom ukázal, že má skutočne čo ponúknuť aj napriek tomu, že je začínajúcou službou v oblasti plnej silnej konkurencie.

Vysoké 4K rozlíšenie za minimálnu cenu

Táto služba chce svojim obsahom a možnosťami osloviť divákov už o niekoľko týždňov vo vyše 100 krajinách po celom svete, kde ponúkne exkluzívny obsah rôzneho žánru a okrem originálnych šou prídu na obrazovky aj dokumenty, filmové novinky a seriály.

Mnohí môžu mať pochyby najmä kvôli obmedzenému množstvu titulov, ktoré Apple TV+ spočiatku prinesie. Množstvo obsahu sa však bude postupne rozširovať a navyše si ho bude môcť divák pozrieť vo vysokom 4K rozlíšení, avšak nie je jasné či to platí u všetkých alebo iba vybraných titulov.

Množstvo titulov bude časom pribúdať

Apple už počas odhalenia služby Apple TV+ ukázal náhľad toho, na čo sa môžu diváci tešiť. Trailery na seriály a filmy nájdeme aj na webe spoločnosti. V prípade seriálov budú po spustení služby dostupné prvé 3 časti a nové diely potom vyjdu každý týždeň alebo budú u niektorých seriálov naraz zverejnené celé série. Takýto model u nás má napríklad aj HBO Go, zatiaľ čo práve Netflix zvykne zverejniť celú sériu naraz, no nemusí tomu tak byť aj v budúcnosti.

Diváci sa pritom môžu tešiť aj na vlastné titulky, ktoré budú dostupné až v 40 jazykoch, pričom by medzi nimi mala byť aj slovenčina. Naznačujú tomu aj zverejnené trailery a pokiaľ by Apple zaradil slovenské titulky ku každému filmu a seriálu, môže mať v tomto smere obrovskú výhodu proti takému Netflixu. Dostupné budú aj titulky pre nepočujúcich a audio popis v 8 jazykoch.

Zoznam dostupných titulov síce nie je momentálne príliš veľký, no o to zaujímavejšie bude sledovať, ako rýchlo bude Apple pridávať stále novšie filmy a seriály, aby nadchol divákov. Jednou z najväčších noviniek, na ktorú Apple upozornil aj počas premiéry 10. septembra, bude „See“, v ktorom si zahrá aj známy herec Jason Momoa z Game of Thrones. Všetok obsah dostupný od spustenia služby nájdeš v priloženom zozname.

See

The Morning Show

Dickinson

For All Mankind

Ďalšie seriály a filmy dostupné v Apple TV+ od 1. novembra: 

Helpsters

Snoopy vo vesmíre

Duch kníh

Slonia kráľovná

Oprah Winfrey

Ďalšie seriály a filmy dostupné neskôr:

  • Servant
  • Truth Be Told
  • Little America
  • The Banker
  • Hala
Zariadenia

Každý si však bude môcť svoje obľúbené seriály bez reklám pozrieť online, ale tiež offline a navyše aj prostredníctvom aplikácie Apple TV na iPhone, iPad, iPode či Apple TV, no čoskoro aj na zariadeniach Mac so systémom catalinaOS. Okrem týchto možností budú môcť získať aplikáciu aj zákazníci, ktorí si kúpia nový televízor od LG a Sony, no dostupná bude aj pre Amazon Fire TV, Vizio a Roku. Sledovať obsah bude možné aj prostredníctvom oficiálnej stránky Applu.

Cena a dostupnosť

Apple TV+ príde oficiálne pre divákov už 1. novembra za cenu 4,99 €, čo je ekvivalent avizovanej ceny v dolároch pri predstavení. Za omnoho nižšiu cenu v porovnaní s Netflixom sa tak dočkáme podpory 4K kvality. Prvých 7 dní však bude mať zákazník možnosť vyskúšať si službu zdarma a rovnako tak bezplatne ju získa až na 1 rok každý, kto si kúpi nový iPhone, iPad, Apple TV, Mac alebo iPod Touch od 10. septembra.

Následne bude môcť používateľ aktivovať Apple TV+ do 3 mesiacov bezplatne na rok, no po zrušení počas tohto obdobia mu už pri ďalšej aktivácii bude účtovaný spomínaný poplatok. Akcia však platí nielen na zbrusu nové modely, ale aj renovované zariadenia z programu Applu a zároveň nie je obmedzená iba na kúpu v oficiálnom obchode. Apple TV+ bude možné cez Rodinné zdieľanie sledovať obsah až na 6 zariadeniach s vlastným Apple ID a heslom. Vyskúšaš si aj ty túto novú službu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom