Potyčka hackerov so spoločnosťou HBO stále neutícha. Nielenže sa im podarilo ukradnúť niekoľko epizód z viacerých seriálov, ale podľa najnovších informácií získali aj osobné údaje niektorých hercov z populárneho seriálu Game of Thrones.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najskôr ťa ale do tejto problematiky trochu zasvätíme. Všetko to začalo pred týždňom, kedy hackeri oznámili, že od HBO odcudzili až 1.5 TB dát. Mali byť medzi nimi dve nezverejnené epizódy zo seriálov Ballers a Room 104 a scenáre k epizódam z Game of Thrones. Avšak o pár dní na to distribučný partner Star India predsa len omylom zverejnil štvrtú epizódu zo siedmej série Game of Thrones, ktorá mala oficiálnu premiéru iba minulú nedeľu.

Hackeri majú oveľa viac

hbo
zdroj fotografie: Peter Dinklage / Twitter

Nenechaj si ujsť
Hackeri vypustili do sveta 4 epizodú 7. série Game of Thrones. Môžeš si ju pozrieť aj ty

Keďže zatiaľ bolo celkových 1,5 TB zverejnených iba 3,4 gigabajtov, hackeri musia mať ešte veľkú časť dát stále u seba. Podľa portálu The Guardian žiadajú hackeri od HBO výkupné, aby sa zamedzilo ďalším únikom. Ďalej dokonca získali aj osobné údaje niektorých hercov, ako napríklad e-mailové adresy či telefónne čísla. Medzi dotknutými osobami má byť Peter Dinklage, Lena Headey a Emilia Clarke. Súčasťou úniku majú byť aj e-maily od viceprezidentky filmového programovania, Leslie Cohen, z celého mesiaca.

Zopakuje sa hanba z roku 2014?

hbo
zdroj fotografie: Peter Dinklage / Twitter

HBO momentálne vyšetruje, ktoré konkrétne údaje unikli. Hovorca, Jeff Cusson, sa ale domnieva, že ich e-mailový systém nebol ohrozený. V prípade, že by sa mýlil, HBO postihne rovnaká potupa, aká postihla spoločnosť Sony Pictures v roku 2014. Práve uniknuté e-maily totiž najviac poškvrnili reputáciu spoločnosti. Je nepravdepodobné, že by títo hackeri skrývali ďalšie epizódy z Game of Thrones. Unikli totiž iba scenáre a zverejnenú štvrtú epizódu tak môžeme považovať iba za nešťastnú náhodu. Každopádne, ak hackeri predsa len ešte niečo skrývajú a HBO im nezaplatí výkupné, toto fiasko bude naozaj zaujímavé.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.