HBO predstavilo svoju prémiovú službu HBO Max ešte v októbri minulého roka, kedy spoločnosť odhalila cenu predplatného a obsah, ktorý bude služba ponúkať. Dnes sa však spolu s ďalšími detailmi konečne dozvedáme aj oficiálny dátum spustenia. O téme informoval portál Variety.

Štartuje už budúci mesiac

Pokiaľ si myslíš že trh so streamovacími službami je už presýtený, si na omyle. Minulý rok sme boli svedkami spustenia veľkých hráčov ako Disney+ či Apple TV+, avšak svoje si povedalo aj HBO, ktoré prišlo s novou prémiovou platformou HBO Max.

Spoločnosť v tom čase odhalila podstatné detaily, ako cena predplatného či ponúkaný obsah a dnes sa konečne dozvedáme aj dátum, kedy služba odštartuje.

HBO Max uzrie svetlo sveta už 27. mája v USA a za sumu 14,99 dolárov mesačne ponúkne až 10 000 hodín obsahu, kde sa budú nachádzať ako nové originály, tak aj osvedčené klasiky z dielne HBO a iné známe tituly.

Ťahákom nie je len návrat Priateľov

Knižnica novej streamovacej služby bude zahŕňať aj licencovaný obsah, ktorý sa HBO podarilo odkúpiť. Služba teda ponúkne megahity ako Teória veľkého tresku, South Park či legendárny sitkom Priatelia, ktorého príchod na službu mimochodom znova zjednotí slávnu šesticu na jedinečný špeciál, ktorý si určite získa obrovskú pozornosť po celom svete.

Aktuálna situácia v súvislosti s koronavírusom však natáčanie špeciálu Priateľov oneskorila a podľa dostupných informácií nebude divákom k dispozícii pri štarte služby.

HBO Max však ponúkne aj zopár nových originálnych seriálov z vlastnej tvorby a dostupné bude aj množstvo klasík ako trilógie Pán prsteňov, Hobit či Matrix. Nebudúc hýbať ani filmy zo sveta LEGO a tituly z dielne DC vrátane nového Jokera, Suicide Squad či každý film Batmana a Supermana za posledných 40 rokov, píše CNET.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / YouTube / HBO Max

Pri HBO Max tak o obsah určite nebude núdza a spoločnosť si na jeho výbere počas dlhej prípravy spustenia služby dala naozaj záležať. S podstatne vyššou cenou pôjde pochopiteľne o prémiovejšiu službu, ktorá však rozhodne bude stáť za to.

Dostupnosť pre Slovensko je ale stále otázna. Spoločnosť uviedla, že prvá medzinárodná expanzia bude smerovať na Európu a Latinskú Ameriku, kde sa však dostane až v roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom