Ohľadom novej predplatnej službe HBO Max sa prvýkrát hovorilo ešte pred niekoľkými mesiacmi. Kto sa jej už nevedel dočkať, tak dnes je ten deň, kedy bola oficiálne predstavená a prináša so sebou aj množstvo obsahu, ktorý si spoločnosť cení na 14,99 dolárov mesačne – píše TechCrunch. Ak by sa služba prípadne spustila na Slovensku, môžeš očakávať rovnakú cenu v eurách. 

Streamovanie audiovizuálneho obsahu je nesmierne populárne a čoraz viac spoločností a televízií sa prikláňa k vytvoreniu platenej služby, kde si bude môcť používateľ zhliadnuť svoje obľúbené filmy, seriály či počúvať hudbu. Neustále sa objavujú nové a nové a je ich už takmer viac, než počet detí Borisa K. Podobný príbeh ukazuje aj HBO, ktoré okrem svojej klasickej služby predstavilo aj HBO Max – drahšiu verziu predplatného s prémiovejším obsahom.

South Park, Priatelia a úzka spolupráca s DC

Aj keď bolo HBO Max predstavené už dnes, dostupné pre predplatiteľov bude až v máji 2020. Spoločne so službou príde aj množstvo prémiového obsahu, ktorý bude dostupný výhradne len v tejto drahšej verzii. Tešiť sa môžeš na chystaný spin-off Game of Thrones – House of Dragon či nové časti South Parku, seriál Priatelia či úplne nové tituly z dielne DC. Spomenúť môžme napríklad seriál Green Lantern či Strange Adventures.

hbo max
HBO Max

Hneď v úvode bude pripravených viac ako 10 000 hodín obsahu, kde sa budú nachádzať ako novinky, tak aj osvedčené klasiky z dielne HBO. Hoci to znie ako veľa, tak oproti konkurencii je to oveľa menej, no spoločnosť priznáva, že sa chce viac sústrediť na kvalitu ako na kvantitu. Podľa ich interného prieskumu sleduje viac ako polovica predplatiteľov výhradne tituly z TOP 100 HBO.

Cieľom HBO je mať do roku 2025  približne 50 miliónov predplatiteľov, pričom na dosiahnutie tohto cieľa plánuje investovať až 2 miliardy dolárov. Tešiť sa tak môžme na množstvo kvalitného a originálneho obsahu, ktorý však nebude zadarmo. Nepochybne však bude stáť za to. Je ale otázne, či bude služba dostupná aj na našom území.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom