Na streamovaciu platformu AppleTV+, ktorá je na poli gigantov stále nováčikom, nedávno zamierila vojnová exkluzivita Toma Hanksa s názvom Greyhound. Tá údajne stanovila na platforme amerického giganta rekord a podľa najnovších informácií sa preto Apple chystá naplno rozšíriť produkciu filmov podobne ako Netflix, píše iMore.

Greyhound nastavil latku pre Apple

Napriek tomu, že nový vojnový počin s nestarnúcou hviezdou Hollywoodu rekordy v ohlasoch netrhal, pre nováčika na poli streamovacích platforiem, akým AppleTV+ stále je, predstavuje tento film značný úspech. Podľa nemenovaných zdrojov portálu Fast Company Apple plánuje naplno naštartovať svoje ambície v oblasti vlastných filmov.

Americký gigant údajne diskutuje o plánoch vydať každoročne na AppleTV+ tucet nových filmov, pričom vychádzať by mali v mesačných intervaloch. Zopár z nich bude predstavovať blockbustery ako Greyhound či pripravovaný titul Emancipation s Willom Smithom.

Takýto posun predstavuje dramatickú zmenu pre platformu, ktorá sa pri uvedení na trh minulý rok netajila zameraním svojej vlastnej produkcie najmä na seriály, akým je napríklad Dickinson či The Morning Show obsadený hviezdami ako Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Oprah Winfrey. Filmy sa zo začiatku pre AppleTV+ javili len ako akási výhovorka na to, aby sa spoločnosť zaradila do priemyslu.

Práve Greyhound je však pre Apple akýmsi zlomovým bodom a okrem čísiel môže pre streamovaciu platformu predstavovať aj posun k rozšíreniu produkcie. Ak sa tieto správy potvrdia, môžeme sa tešiť na množstvo nových titulov, ktorými si AppleTV+ viacej zaistí miesto na poli streamovacích gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom