Nedávno predstavená vlajková loď Googlu so sebou priniesla aj kontroverzný výrez displeja, ktorý zasahuje do obrazovky omnoho viac ako by si mnohí priali. Popritom však túto novinku sužuje niekoľko problémov, ktoré jej majiteľov vôbec netešia. K doterajším neduhom nového smartfónu Google Pixel 3 XL sa pridáva aj virtuálny výrez na boku obrazovky, ktorý ale bude čoskoro nadobro odstránený.

Viacerí používatelia najnovšieho modelu tohto softvérového giganta začali zaznamenávať podivné chyby, ktoré môžu ovplyvniť celkovú funkčnosť Pixelu 3 a jeho väčšieho súrodenca. Medzi hlavné problémy pritom patrí dvojica reproduktorov, z ktorých má jeden hlbšie tóny ako druhý. Ďalšou zásadnou chybou je ružový vertikálny pásik obrazovky, ktorý vzniká kvôli menšej spoľahlivosti OLED displejov v bezrámikových smartfónoch.

Jeden výrez nestačí

Posledný objavený problém je však softvérového charakteru a kvôli chybe zobrazuje virtuálny výrez. Ďalší „notch“ sa už objavil mnohým používateľom Pixelu 3 XL, ktorí sa o svoje skúsenosti podelili aj na diskusnom fóre Reddit a na Twitteri. Tento falošný výrez však môže zmiznúť po reštartovaní smartfónu. Zdá sa, že nové vlajkové lode Googlu prežívajú znova krušné časy, rovnako ako minuloročné Pixely 2. generácie, ktoré taktiež spočiatku trápili mnohé nedostatky.

Nenechaj si ujsť
Problémy neobišli ani nový Google Pixel 3. Katastrofálny multitasking má mať na svedomí chybný manažment pamäte

Samozrejme, internet je nekompromisný a napríklad na Twitteri sa objavilo niekoľko výsmevných obrázkov k najnovšiemu problému.

Softvérovú stránku však spoločnosť rýchlo opraví a používateľ si bude môcť čoskoro znova užívať svoj prémiový smartfón aj bez ďalšieho výrezu. Google už totiž o probléme vie a aktívne pracuje na jeho odstránení. Náprava príde spolu s najbližšou aktualizáciou. V prípade hardvérových problémov s OLED displejom zákazníkovi neostáva nič iné, len poslať svoje poškodené zariadenie na reklamáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP