Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Októbrové premiéry nových smartfónov ešte neskončili, no tú svoju už majú za sebou nové Pixely 3. generácie od Googlu, ktorý ich ukázal len pred niekoľkými dňami. Prví používatelia týchto noviniek sa však začali sťažovať na viacero problémov, medzi ktorými je tiež chybná správa pamäte smartfónov. Google Pixel 3 nedokáže vo svojej pamäti udržať viac ako 3 otvorené aplikácie, čo však môže mať súvis aj s funkciou „Adaptívna batéria“.

Používatelia často čakajú od nových smartfónov bezchybné fungovanie a spoľahlivosť, ktorá by im zaistila bezstarostné a plnohodnotné využívanie svojho nového modelu. Opak však býva často pravdou, o čom sme sa presvedčili nielen pri posledných iPhonoch, ale teraz aj pri novom Google Pixel 3. Napriek tomu, že mal výrobca rok na vyladenie celého systému a funkcií nových modelov, vyskytli sa u nich chyby, ktoré im nemusia spraviť dobré meno.

Za problémový multitasking zrejme môže softvér

Nie je to však len jediná chyba a novinku tohto softvérového giganta sužuje hneď niekoľko problémov. Viacerí používatelia sa na diskusnom fóre Reddit sťažovali na chabú kvalitu nahrávaného zvuku vo videách, no objavili sa aj prípady, kedy pri fotografovaní Pixel 3 jednoducho snímky neuložil do pamäte. Takisto prebiehajú diskusie o kvalite zvuku stereo reproduktorov, z ktorých má mať jeden podľa majiteľov hlbšie tóny ako druhý. K týmto nedostatkom sa teraz pridáva ďalší, ktorý však ovplyvňuje celkový multitasking.

Zobraziť celú galériu (2)
Marques Brownlee/YouTube

Nenechaj si ujsť
Google tvrdí, že ak chceš najlepší fotoaparát, kúp si namiesto iPhonu Xs Google Pixel 3

Nový Google Pixel 3 totiž nedokáže efektívne využívať svoju 4 GB operačnú RAM pamäť a z nejakého dôvodu udrží na pozadí len 3 aplikácie, pričom ostatné sa pri otvorení znova načítajú. Pravdaže, výrobca mohol túto novinku vybaviť aj väčšou RAM-kou, no aj 4 GB pamäte postačuje pre skvelý multitasking, o čom sme sa mohli presvedčiť v mnohých iných modeloch. V tomto prípade mnohí túto chybu pripisujú nesprávnej správe pamäte smartfónu a iní zasa ukazujú prstom na možnosť adaptívnej batérie. Tá je jednou zo softvérových noviniek, ktorá sa učí a sleduje, aké aplikácie spúšťa používateľ najčastejšie, pričom tie menej využívané po vypnutí na pozadí zatvorí.

Zobraziť celú galériu (2)
Marques Brownlee/YouTube

Zatiaľ však nie je presne určená príčina tohto zlého multitaskingu, no pomôcť by mohlo deaktivovanie funkcie „Adaptívna batéria“ v nastaveniach smartfónu. Ak by ani toto riešenie nepomohlo, ostáva len čakať na vyjadrenie, respektíve opravu od samotného Googlu. Ten sa tak opäť postaral o akési „déjà vu“ z minulého roka, kedy problémami trpel aj jeho Pixel 2. Keďže tento rok ceny opäť stúpli o pár desiatok eur, mnohí by čakali absolútne bezchybné fungovanie týchto noviniek. Ani tak drahé smartfóny sa však problémom nevyhli.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú