Sťahovanie videí z YouTube bolo možnosťou, po ktorej túžili milióny fanúšikov po celom svete. Google postupom času ich priania vypočul, no túto funkciu spočiatku sprístupnil len pre pár vybraných krajín. Spoločnosť teraz rozširuje zoznam a videá z YouTube si budú čoskoro môcť stiahnuť používatelia celkovo až v 125 krajinách sveta. 

Predstavenie možnosti sťahovania videí z YouTube prebehlo už pred nejakým časom, no pre používateľov v niekoľkých krajinách sa táto novinka stala dostupnou približne pred mesiacom. Do zoznamu tak doteraz patrilo len 16 krajín, vrátane Egypta, Jemenu, Indie, Malajzie a ďalších. Google však teraz potajme pridal podporu sťahovania videí až 109 krajinám, pričom v zozname nechýba ani Slovensko. Celý zoznam podporovaných krajín nájdeš na tomto odkaze.

Google konečne myslel aj na Slovensko

Pre sťahovanie obsahu z tejto služby slúži špeciálne tlačidlo, ktoré si miesto našlo priamo pod videom. Používatelia budú mať taktiež na výber rôznu kvalitu videa, od rozlíšenia 144p až po HD verziu a pozrieť si ho tak budú môcť, aj keď budú bez pripojenia k internetu. Táto možnosť je však výsadou aplikácie YouTube Red, ktorá ešte nie je na Slovensku sprístupnená. To by sa malo čoskoro zmeniť, pretože jej rozširovanie bude prebiehať postupne.

Nenechaj si ujsť
YouTube mení politiku zobrazovania reklám. Malé kanály si po novom už nič nezarobia

Mnohých však nemusí potešiť fakt, že ide o platenú službu, no v nej sa už používateľ nestretne s otravnými reklamami. Navyše si svoje obľúbené videá bude môcť stiahnuť aj do smartfónu či tabletu. Na stiahnutie ale nemusia byť dostupné všetky videá, pri ktorých tak nebude možné využiť tlačidlo sťahovania. To ostane zafarbené v sivom odtieni. Plánuješ využívať sťahovanie videí v YouTube Red?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom