Google pripravuje nové zmeny, ktorých sa v aktualizácii dočkáme už začiatkom septembra. Chrome vo verzii 69 dostane upravený Material Design pre všetky operačné systémy a prinesie jednoduchšie ovládanie na smartfónoch.

Spoločnosť niekoľko týždňov pracovala na novom vylepšenom dizajne pre svoj internetový prehliadač Google Chrome. Časť vylepšení sa už teraz dostala do verzie 68, no ďalšie dôležité zmeny prídu už od 4. septembra vo verzii 69. Redizajnovaný prehliadač poskytne pre všetky operačné systémy oblejšie prvky a viac bieleho podkladu.

Krajší dizajn a jednoduchšie ovládanie na smartfónoch

Dostupnosť tejto očakávanej verzie pre všetky systémy potvrdil aj Google. Spomedzi nich sa najväčšie zmeny udejú vo verzii pre systém iOS. Chrome bude mať teraz v smartfónoch tlačidlá v dolnej časti displeja, čo výrazne uľahčí jeho ovládanie. Toto vylepšenie ocenia najmä majitelia modelov s vyšším displejom, ktorí tak už nebudú musieť naťahovať prsty na opačný koniec obrazovky.

Nenechaj si ujsť
Google Chrome pre Androidy dostane zásadné vylepšenie. Žiaľ, nie na zrýchlenie prehliadania

V novej verzii Chrome 69 sa dočkáme aj notifikácií v systéme Windows 10 a navigácie pomocou gest. Dostane sa však aj na vylepšenie automatického dopĺňania údajov. Google začne novú aktualizáciu vypúšťať 4. septembra, odkedy sa bude postupne šíriť všetkými operačnými systémami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom