Predstavenie nástupcov pre Galaxy S9 a S9+ je ešte na míle ďaleko, no už dlhé týždne o nich kolujú internetom rôzne špekulácie. Spočiatku sa hovorilo, že výrobca do nadchádzajúcich zástupcov S-línie vstavaný snímač odtlačkov prstov neprinesie, no teraz sa všetko mení. Už budúci rok nám Samsung môže odhaliť 3 verzie Galaxy S10, pričom 2 z nich môžu dostať zabudovaný snímač odtlačkov s ultrazvukovou technológiou v displeji.

Tieto informácie načrtol aj samotný CEO Samsungu, DJ Koh, ktorý prezradil, že nové modely Galaxy S10 budú disponovať presným ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov. Viac detailov však o pripravovaných Samsungoch vie aj známy analytik, Ming-Chi Kuo. Ten po svojom pôsobení v KGI Securities presedlal do firmy TF International Securities. On sám prezradil, že vo februári budúceho roka sa môžeme dočkať troch modelov Galaxy S10.

Samsung vytiahne na Apple „ťažký kaliber“

Pokiaľ by však chcel Samsung predstaviť integrovaný snímač odtlačkov v displeji, len aby predbehol konkurenciu, urobil by tak už dávnejšie. Spoločnosť však chcela zapracovať aj na presnosti rozoznávania odtlačkov, a tak sa zdá, že pracovala na ultrazvukovom snímači v obrazovke. Práve tento prvok si totiž môže nájsť miesto v 2 z 3 pripravovaných modelov Galaxy S10. Ocitnúť sa tak môže podľa Ming-Chi Kua vo verzii so 6,1″ a 6,4″ displejom.

Zobraziť celú galériu (0)
CC BY mobil-helden.de

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá najextrémnejší návrh Samsungu Galaxy S10 doteraz. Svojím dizajnom vyráža dych

Stále je tu však tretí model, ktorý bude z radu týchto noviniek mierne vytŕčať, nakoľko dostane len klasický snímač odtlačkov na boku konštrukcie. S takýmto riešením už v minulosti prichádzala Motorola, ale aj japonské Sony, ktoré umiestnilo tento prvok do tlačidla napájania vo svojich smartfónoch. Predstavenie nových vlajkových lodí Samsungu so zabudovaným ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov bude pre spoločnosť veľký skok vpred. Týmto rozhodnutím predbehne najväčšieho konkurenta, Apple, ktorý tento hardvér zo svojej výročnej vlajkovej lode úplne vylúčil a urobiť tak môže aj tento rok.

Apple zostane pozadu

Kalifornský gigant by mal podľa všetkého už počas tohto septembra predstaviť tiež trojicu iPhonov. Tie zrejme takéto biometrické zabezpečenie nedostanú. Inžinieri spoločnosti môžu vylepšiť 3D rozpoznávanie tváre. Odomknúť nové iPhony priložením prsta na displej tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou nebude možné. Chvíľu tak ešte potrvá, kým sa Apple v tomto smere vyrovná konkurencii z Kórei. Tá by mala prísť na svet už počas konferencie MWC 2019.

Ešte skôr však môže Samsung predstaviť svoj prvý skladací smartfón, a to už počas januára na CES 2019 v Las Vegas. Na ňom má spoločnosť aj naďalej intenzívne pracovať, no ani zďaleka nie je jedinou. Vyvíjať takýto prelomový model má tiež Apple, ale aj Huawei. Už budúci rok sa tak môže niesť v znamení smartfónovej revolúcie, ktorú budú predstavovať ohybné obrazovky, skladacie konštrukcie a početnejší príchod snímačov odtlačkov v displeji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom