Celý smartfónový svet už niekoľko mesiacov hovorí o príchode smartfónov so skladacou konštrukciou a ohybným displejom. Zatiaľ sa však ani jeden výrobca takýto model neodhodlal predstaviť, no medzi prvými to môže byť o nejaký čas gigant z Kórei. Samsung tento skladací smartfón však nevybaví veľkou batériou a miesto nej môže zvoliť menšiu kapacitu, ktorá ale pri takomto modeli dlho nevydrží. 

Kórejský Samsung si takýto skladací smartfón nielen patentoval, ale dokonca už mal spustiť aj výrobu ohybných displejov pre tento model. Celá hardvérová výbava sa však bude musieť prispôsobiť jedinečnému typu konštrukcie, čo platí nielen pre matičnú dosku, ale najmä batériu. Mnohí by čakali, že skladací model dostane veľkú batériu, aby svojou energiou dokázala dlho napájať roztvorený OLED displej. Samsung ale môže staviť na menej riskantné riešenie.

Revolučný model s malou batériou

Aj keď presné údaje o kapacite batérie, ktorá sa ocitne v takomto smartfóne, nie sú známe, predpokladá sa, že výrobca zvolí akumulátor s veľkosťou 3 000 mAh až 6 000 mAh. Takéto veľké rozpätie však privádza nedočkavých fanúšikov do neistoty. Bude kapacita batérie pre napájanie hardvéru postačujúca, alebo pôjde iba o niekoľkohodinovú záležitosť? Vzhľadom na predchádzajúce problémy spoločnosti s týmito zdrojmi energie pre smartfóny je pravdepodobné, že skladací model príde s menšou batériou, než sa čakalo. V rozloženom stave by však mala obrazovka tejto revolučnej novinky dosahovať úctyhodné rozmery.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/TechConfigurations

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 dostane S-Pen s doteraz najvýraznejšími vylepšeniami

Ako mnohí dobre vedia, je to práve táto časť výbavy, ktorá spotrebuje veľké množstvo energie batérie. Akumulátor s kapacitou menšou ako 4 000 mAh by tak v tomto prípade nemusel takémuto smartfónu vyhovovať a napájať by ho zvládol zrejme len pár hodín. Pravdou však naďalej ostáva, že prvý skladací model od Samsungu bude len akýmsi „experimentom“. Jeho úlohou bude odhaliť záujem zákazníkov o takýto kúsok. Preto má byť jeho výroba limitovaná na zhruba 500 000 kusov. Tie si so sebou prinesú aj poriadnu cenovku.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/TechConfigurations

Výrobca si za takýto jedinečný smartfón rozhodne vypýta viac. Celková predajná suma sa môže zastaviť na hranici až 2 000 dolárov. Oficiálny dátum predstavenia skladacieho Samsungu ale stále nie je známy. Špekulovalo sa však, že túto novinku zrejme uvidíme na konferencii MWC 2019 po januárovej premiére modelu Galaxy S10. To, či sú tieto správy skutočne pravdivé ukáže až čas, alebo samotný Samsung, ktorý bude o týchto udalostiach informovať neskôr.

Skladací smartfón Samsungu bude nedostatkovým tovarom

Mnohých odvážnejších zákazníkov, ktorí sa neboja za smartfón zaplatiť tisíce eur, môže spoločnosť sklamať obmedzenou dostupnosťou tejto novinky. Skladací Samsung by sa tak mal podľa všetkého dostať len na hlavné trhy firmy, pričom dostupný bude samozrejme pre domácu Kóreu, ale aj Spojené štáty, či Veľkú Britániu. Príchod tohto očakávaného modelu na iné zahraničné trhy je otázny. Vzhľadom na inovácie a obmedzený počet kusov je takmer isté, že sa tento nový Samsung vypredá celkom rýchlo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú