Moderné bezrámikové smartfóny priniesli do tohto segmentu veľkú zmenu, na ktorú čakali mnohí technologickí nadšenci. Ďalším stupňom vývoja týchto zariadení však má byť skladacia konštrukcia a ohybný displej, na čom pracujú hneď viaceré popredné spoločnosti. Okrem Samsungu má už na svojom skladacom modeli pracovať aj Apple, no vývoj tohto ďalšieho revolučného iPhonu potrvá ešte dlhšie ako sa predpokladalo.

O skladacích smartfónoch bol napísaný už nejeden článok, no dosiaľ sme plnohodnotný model s ohybnou obrazovkou a konštrukciou nevideli. Správy z ďalekej Ázie hovoria o tom, že na takomto kúsku má pracovať aj spoločnosť z Cupertina, ktorá ale nie je jedinou. Do éteru sa dostalo aj mnoho informácií o skladacom smartfóne z dielne Samsungu, ktorý by mohol mať premiéru už začiatkom budúceho roka. Kórejský výrobca tak chce predbehnúť hlavného konkurenta, ktorý ho však dobehne až o pár rokov neskôr.

Samsung si ukradne prvenstvo. Skladací iPhone bude meškať

Zatiaľ čo skladací Samsung Galaxy X, alebo akokoľvek výrobca tento model označí, by mohol prísť na svet už v zime na budúci rok, Applu vývoj takéhoto modelu ešte chvíľu potrvá. Premiéra skladacieho iPhonu sa tak zrejme neuskutoční skôr ako v roku 2020, alebo až 2021. Do tej doby by už mal kórejský konkurent svoj skladací smartfón začať aj predávať, no jeho cena rozhodne nebude nízka. Ba priam naopak, môže sa vyšplhať na poriadne vysokú sumu, keďže pôjde o prvý model takéhoto druhu. So svojim riešením však môže Apple predbehnúť aj Microsoft. Spoločnosť Billa Gatesa podľa posledných správ pracuje na tajnom skladacom zariadení.

Nenechaj si ujsť
Prvý skladací smartfón od Samsungu zrejme dostane batériu s malou kapacitou

Kalifornský gigant sa pri výbere dodávateľa pre svoj prelomový iPhone môže obrátiť na kórejský Samsung. Práve on dodáva aj OLED displeje do iPhonu X. Ďalšou reálnou možnosťou je jeho domáci konkurent, LG. S ním má Apple pracovať na vývoji ohybného zobrazovacieho panela už od roku 2016.

Ich spolupráca trvala aj minulý rok. Dvojica týchto spoločností chce dosiahnuť, aby boli obrazovky odolnejšie. Časté ohýbanie totiž môže časom spôsobiť nemalé problémy, ktoré si výrobcovia u tak drahých smartfónov dovoliť nemôžu.

Veľké zmeny sa zatiaľ nekonajú

Prvé plody spolupráce medzi Apple a LG sa môžu ukázať už tento rok, keďže je to práve tento kórejský výrobca, ktorý sa má podieľať na dodávkach OLED displejov pre tohtoročné iPhony. Tie prídu hneď v troch prevedeniach. Už v septembri tak uvidíme vylepšeného nástupcu iPhonu X, ale aj jeho väčšieho súrodenca, iPhone X Plus.

Trojicu uzatvorí dostupnejší iPhone s LCD displejom. Nateraz Apple staví kartu na klasickú konštrukciu smartfónov, ktoré vybaví bezrámikovým displejom a lepším hardvérom. Signifikantnú zmenu v politike navrhovania iPhonov tak uvidíme až o niekoľko rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom