O talianskej automobilke Ferrari sa hovorilo, že plne elektrické vozidlo ani neplánuje vyrobiť a generálny riaditeľ však už v minulosti avizoval, že elektromobil nemáme čakať skôr ako v roku 2025. Údajne bude využívať až novú technológiu hodnú slávnej značky, píše portál Electrek.

Ferrari pritom ešte pred dvomi rokmi tvrdilo niečo iné. Vtedajší generálny riaditeľ Sergio Marchionne po dlhom odpore voči elektrickému pohonu uznal, že elektromobily sú budúcnosť a načrtol plány svojej automobilky. Taktiež uznal zásluhy Tesly a Elona Muska pre vývoj tohto alternatívneho pohonu, no rozhodne vyhlásil, že prvý plne elektrický superšport nemôže mať inú značku ako Ferrari.

Pixabay

Sergio Marchionne však v júli 2018 zomrel a na jeho miesto nastúpil Louis Camilleri, ktorý v decembri minulého roka vyhlásil, že „batériová technológia zatiaľ nie je tam, kde by mala byť.“ Camilleri tiež doplnil, že plne elektrický superšport od Ferrari tak skoro neuvidíme. „Ešte stále tu sú závažné problémy a obmedzenia v oblasti rýchlosti a nabíjania. My s tým určite prídeme, len nie tak skoro a bude to až po roku 2025.“

Enrico Galliera, marketingový riaditeľ automobilky, uviedol, že technológia, ktorá sa používa v elektromobiloch, ešte stále potrebuje niekoľko rokov na vývoj, aby bola hodná dedičstva značky Ferrari.

Ferrari

Ferrari však voči elektrickému pohonu nemá žiadnu averziu. Firma totiž na trh minulý rok uviedla prvý produkčný hybrid SF90 Stradale, ktorý podľa Gallieru ukazuje, že zákazníci sú pre elektrický pohon otvorení. „Máme klientov, ktorí používajú elektrický mód ráno, keď chcú potichu odísť z domu, a naplno to rozbalia na ceste.“ povedal pre portál Autocar.

Automobilka do budúcnosti nevylučuje možnosť predstavenia svojho prvého elektrického superšportu. Táto technológia však potrebuje ešte nejaký čas a veľa práce. „Hneď ako sa technológia dostatočne vyvinie, naša firma bude môcť vyrobiť auto, ktoré bude zodpovedať našej pozícii,“ povedal Galliera.

Ferrari

Ďalej upresnil, že talianska firma nebude vyrábať auto, ktoré ide len na elektrický pohon iba preto, aby išlo na elektrinu. „Ak by sme na trh priniesli novú technológiu, muselo by to byť niečo nové. Takto Ferrari vždy fungovalo, Ferrari má evolúciu v krvi.“

Treba uznať, že sebavedomie talianskej automobilke určite nechýba, no je ťažké si predstaviť, aké inovácie môže do tohto segmentu ešte Ferrari priniesť, najmä ak sa neplánuje elektromobilom najbližších päť rokov venovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom